Wicewojewoda z wizytą w Terespolu

Trasa  czternastego już Międzynarodowego Biegu Przyjaźni wynosi ok 12 km. W tym roku, w połowie czerwca, zawodnicy wystartują z Terespola i zakończą zawody na mecie w Brześciu. Coroczne zmagania cieszą się dużą popularnością zarówno Polaków, jak i zawodników pochodzących z Białorusi, Ukrainy oraz innych krajów europejskich. Uczestnicy są podzieleni na kategorie do 19 lat, 20-29 lat, 30-39 lat, 40-49 lat, 50 i więcej. Wydarzenie ma na celu promocję sportów masowych i międzynarodową współpracę.

W czasie wizyty wicewojewoda odwiedził placówkę Straży Granicznej w Terespolu. Komendant placówki SG, mjr SG Piotr Grytczuk oprowadził gości po przejściu granicznym oraz przedstawił statystyki kontroli granicznych.

Obszar służbowej działalności placówki SG w Terespolu położony jest w powiecie bialskim i obejmuje gminy Terespol i Zalesie. Od północy styka się z rejonem zabezpieczanym przez Placówkę SG w Bohukałach, natomiast od południa sąsiaduje z Placówką SG w Kodniu.

Na odcinku służbowej odpowiedzialności placówki funkcjonują trzy przejścia graniczne: drogowe w Terespolu dla pojazdów samochodowych i autobusów, kolejowe w Terespolu, drogowe w Kukurykach, które jest przeznaczone dla samochodów ciężarowych w ramach międzynarodowego kołowego transportu towarowego, połączone drogą celną o długości 5,2 km z nowoczesnym terminalem samochodowym w Koroszczynie.