Jarosław Kaczyński w Białej Podlaskiej i Radzyniu Podlaskim: sensem jest uczynienie wszystkiego, co podtrzyma dobrą zmianę i pozwoli jej rozwinąć skrzydła

Jarosław Kaczyński gościł na Południowym Podlasiu. Prezes PiS odwiedził Białą Podlaską i Radzyń Podlaski. Lider Zjednoczonej Prawicy zachęcał do głosowania na kandydatów PiS w wyborach do Europarlamentu. 

Prezes PiS podkreślił, że wybory do Parlamentu Europejskiego są "swego rodzaju przedbiegiem" przed
wyborami do parlamentu polskiego, ale wybory do PE też są niemiernie ważne. – Chodzi o to, żeby ci, którzy chcą
Polskę cofnąć do czasu przeszłego, ci którzy chcą, żeby było jak było, żeby ci nie mieli satysfakcji i nadziei na to, że zwyciężą – zaznaczył Kaczyński.

Lider partią rządzącej przypomniał, że choć dotychczas wyniki wyborów do PE wypadały inaczej niż do parlamentu polskiego to należy zmobilizować się, by je wygrać.  "Ta nadzieja [opozycji – przyp.red.] by powstała, nie dawajmy im tej nadziei, bo nie ma naprawdę nie ma to żadnego sensu".

Kaczyński zaznaczył, że "sensem jest uczynieniem wszystkiego, co podtrzyma dobrą zmianę i pozwoli jej rozwinąć skrzydła, bo
jeszcze bardzo wiele przed nami".

Przypomnijmy, że wybory do Europarlamentu odbędą się 26 maja. Kandydatkami PiS są między innymi wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek i znana na Południowym Podlasiu lekarz – Barbara Barszczewska. Listę PiS w naszym okręgu otwiera Elżbieta Kruk.