Prezes Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Radzynia Podlaskiego i Białej Podlaskiej

Głównym tematem spotkania lidera PiS z mieszkańcami Radzynia były wybory do europarlamentu. Jarosław Kaczyński przekonywał, że warto oddać swój głos na kandydatów z jego klubu. Szczególną uwagę zwrócił na Elżbietę Kruk, która wraz z nim przyjechała na spotkanie. – W Unii Europejskiej są potrzebne osoby zdeterminowane, twarde, takie, które potrafią postawić na swoim. Stąd ta prośba o poparcie dla osoby, która ma inną szczególną cechę, może nie dla wszystkich, ale dla mnie ważną, była osobą niezwykle cenioną i blisko współpracującą z moim świętej pamięci bratem – mówił o Elżbiecie Kruk, Jarosław Kaczyński.

Podczas konwencji PiS wspomniano również o Pałacu Potockich i dużej szansie na uzyskanie środków na jego odrestaurowanie.

Z kolei na spotkaniu z mieszkańcami Białej Podlaskiej w „Skali” Jarosław Kaczyński zapewniał, że utrzymanie się PiS  przy władzy będzie miało kluczowe znaczenie dla przyszłego rozwoju Polski.  – Jeśli chodzi o rządzenie, to najważniejszy jest charakter, najważniejsza jest przyzwoity, uczciwy charakter. Sądzę, że chociaż w każdej dużej grupie zdarzają się różne przypadki, to my – jeśli traktować nas jako pewną całość – jeśliby spersonifikować Prawo i Sprawiedliwość, to taki charakter ma. Taki charakter mamy i dlatego dobrze by było – nie dla nas, bo rządzenie to jest niełatwa sprawa, w opozycji pod pewnymi względami jest dużo milej – ale dla Polski, żebyśmy rządzili dalej – zaznaczył Jarosław Kaczyński. Dodał, że w Europie i Polsce zaczyna się bieg do władzy: najpierw w wyborach europarlamentarnych, a potem w wyborach do sejmu i przyszłorocznych wyborach prezydenckich. – Jest szansa, że ten dosyć stabilny twór, ale nie w dobrym znaczeniu, jakim jest Parlament Europejski, może się zmienić. Przynajmniej w tym stopniu, że ta koalicja, która tam rządzi od kilku kadencji i paraliżuje normalną działalność tego parlamentu, nie będzie już miała większości – zaznaczył polityk.

Kaczyński zachęcał również do wzięcia udziału w wyborach do EU oraz oddania swojego głosu na liderkę listy PiS województwa lubelskiego, Elżbietę Kruk, która jak zapewniał, jest osobą, która będzie godnie reprezentowała województwo lubelskie w Europie – Będzie potrafiła walczyć o interesy ziemi lubelskiej. Kryzys UE i naszej cywilizacji to jest kryzys duchowy, a w sferze kultury Elżbieta Kruk wyspecjalizowała się w swojej działalności parlamentarnej. Była przewodniczącą komisji kultury – podsumował prezes Kaczyński.