25 milionów na Pałac Potockich!

Marszałek Jarosław Stawiarski poinformował, że Pałac Potockich zostanie wpisany na listę obiektów strategicznych województwa lubelskiego. Dzięki temu projekt rewitalizacji obiektu i zabytkowego centrum miasta może zyskać nawet 20-25 milionów złotych dofinansowania! Przypomnijmy, że poprzedni zarząd województwa – z politykiem PSL Sławomirem Sosnowskim na czele – odmówił znacznie niższego wsparcia, naruszając zresztą przy okazji prawo.  

Szczególna deklaracja

Radzyń pójdzie ścieżką, którą my pomożemy mu przejść: zabytek musi być wpisany na listę obiektów strategicznych Rozwoju Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Stosowne pismo wyszło dzisiaj z Urzędu Marszałkowskiego – powiedział podczas spotkania Prawa i Sprawiedliwości w Radzyniu marszałek Stawiarski.

Zwrócił się on też do burmistrza Jerzego Rębka: – Drogi Jurku, zrobimy wszystko, byś razem z radzynianami otrzymał te pieniądze, żebyś zrewitalizował ten obiekt. Mam nadzieję, że za 2-3 lata będziemy się spotykać w pięknej sali Pałacu i tam przeżywać kolejne twoje sukcesy – dodawał Jarosław Stawiarski. Bardzo mocno wsparł ten postulat prezes Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem w wyremontowanym Pałacu mogą się w przyszłości odbywać prace komisji opracowującej nową konstytucję. Prezes PiS nawiązał w ten sposób do faktu, że to właśnie w Radzyniu Podlaskim powstały niektóre zapisy Konstytucji 3 Maja.

Pełnym blaskiem

Lata starań, zabiegania i walki o piękne centrum Radzynia zaczynają procentować po wprowadzeniu dobrej zmiany do samorządu województwa lubelskiego. Jestem bardzo zadowolony, że mimo rzucania Radzyniowi wielu kłód pod nogi, obecne władze na czele z marszałkiem Jarosławem Stawiarskim złożyły tę bardzo szczególną deklarację – mówił z kolej senator Grzegorz Bierecki, który od samego początku wspierał burmistrza Rębka w walce o pieniądze na rewitalizację. – Jestem przekonany, że już niebawem Pałac Potockich rozbłyśnie pełnią blasku – dodał senator Bierecki.