Idą na wojnę z naszym Kościołem!

Wystąpienie mało dotąd znanego liberalnego publicysty i działacza poprzedzało zapowiadany od dawna „wykład” Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim. I było tak niewyobrażalnie agresywne, że mówi się o nim do dzisiaj – znacznie więcej, niż o przemowie Tuska. Antykatolicki amok

– Kościół katolicki w Polsce obciążony niewyjaśnionymi skandalami pedofilskimi, opętany walką o pieniądze i o wpływy stracił moralny mandat do tego, aby sprawować funkcję sumienia narodu – obwieścił Leszek Jażdżewski.

– Ten kto szuka moralności w Kościele nie znajdzie jej. Ten kto szuka strawy duchowej w Kościele wyjdzie głodny. Polski Kościół zaparł się Ewangelii, zaparł się Chrystusa i gdyby dzisiaj Chrystus był ponownie ukrzyżowany, to prawdopodobnie przez tych, którzy używają krzyża jako pałki do tego, aby zaganiać pokorne owieczki do zagrody – bredził Jażdżewski.

Publicysta zapędził się tak daleko, że w pewnym momencie porównał dyskusję z osobami wierzącymi do „zapasów ze świnią w błocie”.

– Rywalizacja na inwektywy i złe emocje z nimi nie ma sensu, dlatego że po kilku godzinach zapasów ze świnia w błocie orientujesz się w końcu, że świnia to lubi. Trzeba zmienić zasady gry – mówił Jażdżewski. PSL klaskał, ale się nie cieszył Od wystąpienia Jażdżewskiego nie odciął się Donald Tusk. Dość nieumiejętnie próbowali zrobić to Grzegorz Schetyna czy obecny na spotkaniu prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz.

Ten ostatni próbował – choć dopiero dzień później – przekonywać, że choć jest w Koalicji Europejskiej, to takich stwierdzeń nie popiera. I przysięgał, że choć klaskał, to nie nagradzał w ten sposób Jażdżewskiego, tylko witał wchodzącego na scenę Tuska. Wił się i tłumaczył także Marek Sawicki i inni liderzy „ludowej” partii, która weszła w koalicję z ludźmi wzywającymi do zerwania z chrześcijańską tożsamością Polski.

Do ataków na Kościół odniósł się m.in senator Grzegorz Bierecki:

– Wypowiedź Leszka Jażdżewskiego traktuję jako skandaliczną. Ludziom, którzy rozważają głosowanie na kandydatów Koalicji Europejskiej należy przypomnieć, że głosując nawet na osoby odcinające się od takich wypowiedzi, ze względu na skomplikowaną ordynację wyborczą do Parlamentu Europejskiego, ich głos może doprowadzić do wyboru tych, którzy myślą podobnie jak Pan
Jażdżewski. Dlatego przestrzegam przed głosowaniem na kandydatów KE – powiedział Bierecki, tłumacząc, że te takie uderzenie w  Kościół, to uderzenie w naszą tożsamość, któremu należy dać odpór. 

Uderzenie w serce Polaków

A jak taka „postchrześcijańska” Polska może wyglądać przekonaliśmy się niemal natychmiast po niesławnych występach na Uniwersytecie Warszawskim. Ruszyła fala ostrych komentarzy ze strony tych przedstawicieli lewicy, którzy nie kryją swoich prawdziwych poglądów. Jakby tego było mało, grupa aktywistów znanych dotąd z protestów przeciwko rządowi PiS postanowiła, w ramach „wolności artystycznej” sprofanować wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej. W jej aureolę wpisano tęczową flagę, symbol agresywnej ideologii LGBT a tak przygotowane obrazy naklejano m.in. na śmietniki!

Działania lewaków potępił polski Kościół. – Wobec uderzeń w serce Polaków nie możemy milczeć. Upominamy się o szacunek, prosimy o opamiętanie i zrozumienie – powiedział przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra, rozpoczynając 9-dniową różańcową modlitwę ekspiacyjna za profanację Maryi w znaku jasnogórskiej Ikony.