Podrożeją bilety na autobusy?

Niepokojące wypowiedzi znalazły się w piśmie Podlasiak, z entuzjazmem opisującym każdy ruch nowego prezydenta miasta Michała Litwiniuka z PO. Przypomnijmy, że tygodnik ten otrzymuje co miesiąc pokaźną sumę z kasy miasta za jego „promocję”.

– Obecna struktura cen biletów jest mało przemyślana, układała je chyba polityka, a nie ekonomista – stwierdził Trochimiuk, który został prezesem MZK po tym, jak prezydenturę wywalczył popierany przez niego Michał Litwiniuk.

 Trochimiuk uważa, że bilety komunikacji miejskiej są w Białej Podlaskiej za tanie. Szczególnie zdaje się denerwować go formuła biletu rodzinnego.

– Można powiedzieć, że to jest rozdawnictwo – grzmi na łamach gazety. Dodajmy, że potrzebne zniżki dla różnych grup społecznych Trochmiuk nazywa „utraconymi korzyściami” i „stratami” i zapowiada, że będzie „sugerował prezydentowi, jakie są drogi rozwiązania problemu”. Podwyżki wydają się więc przesądzone. Ciekawe, ile więcej trzeba będzie zapłacić, żeby rządzone przez Litwiniuka miasto już nie „traciło korzyści”. Wiele wskazuje na to, że na ewentualnych podwyżkach nie zarobią zatem kierowcy, którzy od dawna domagają się wyższych uposażeń.

Co ciekawe, jak przypomina tygodnik „Słowo Podlasia”, prezydent Litwiniuk jeszcze przed wyborami zapowiadał bezpłatne autobusy dla uczniów. Cóż, najwyraźniej „rozdawnictwo” przestało się opłacać.