Dzień Rodziny w Białej Podlaskiej

Wicewojewoda Gmitruczuk dziękując dyrektor Bożenie Szyc za zaproszenie na uroczystość, podkreślił, że rodzina jest absolutnym fundamentem społeczeństwa, który uczy podstawowych wartości takich, jak szacunek do tradycji i miłość do ojczyzny. To naturalne środowisko, w którym dziecko nabywa pierwszych doświadczeń, rozwija się, uczy, stawia pierwsze kroki.

Rodzina powinna dać dziecku miłość, opiekę i zapewnić wszystkie jego potrzeby psychiczne, fizyczne i intelektualne. To w rodzinie dziecko nawiązuje pierwsze więzi emocjonalne z rodzicami, rodzeństwem. Uczy się jak żyć w zgodzie z innymi, jak dostosowywać swoje zachowanie do oczekiwań grupy i jak czerpać z tego korzyści – dodał.

Podczas starannie przygotowanych występów przedszkolaki prezentowały swe talenty recytatorskie, wokalne i taneczne, budząc zachwyt w oczach najbliższych. Na koniec programu artystycznego, maluchy wręczyły rodzicom przygotowane prezenty wraz z życzeniami. Całą uroczystość uświetnił rodzinny piknik integracyjny w ogrodzie przedszkolnym. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, rodziców oraz pozostałych gości. Były konkursy, zabawy, tańce oraz zawody rodzinne.

Dzień Rodziny został ustanowiony przez ONZ jako święto przypadające 15 maja. W coraz większej liczbie przedszkoli jest obchodzony jako połączenie Dnia Matki oraz Dnia Ojca, co ułatwia przybycie rodzicom na uroczystość. Święto to powinno służyć scaleniu rodziny. Święto jest doskonałą formą integracji dzieci z rodzicami i nauczycielami oraz okazją do dobrej wspólnej zabawy.