Wicewojewoda na zawodach OSP w Radzyniu Podlaskim

W zdrowym ciele zdrowy duch! Szanowne druhny, szanowni druhowie. Zazwyczaj zawody oparte na rywalizacji drużynowej na pierwszym miejscu ukazują współpracę i zgranie całej drużyny w różnych konkursach. Najważniejsze jest to, żeby cała drużyna  w sytuacji kryzysowej bez słów robiła co należy. Dlatego tak ważne są zawody tego typu. Aby w nich wystąpić musieliście długo ćwiczyć, żeby osiągać takie wyniki. Z tego miejsca życzę wszystkim biorącym udział, aby dzisiejsza rywalizacja przebiegła w duchu fair play – powiedział wicewojewoda w czasie wystąpienia.

Na zakończenie złożył uczestnikom życzenia owocnych zmagań: Życzę również tego, czego życzy się zawodowcom: niech wygrają najlepsi, bo najlepsi będą reprezentować nasz radzyński powiat w zawodach wojewódzkich. Życzę, aby ta rywalizacja nie spowodowała kontuzji i aby każdy z zawodników w zdrowiu wrócił do swojej jednostki i domu – zakończył Gmitruczuk.

Wśród 4 żeńskich i 15 męskich drużyn, które wzięły udział w rywalizacji na szczeblu powiatowym,  gminę Ulan-Majorat reprezentowały: Kobieca Drużyna Pożarnicza z OSP Domaszewnica, a także drużyny męskie: OSP Domaszewnica, OSP Wierzchowiny i OSP Sobole. Pierwsze miejsce wśród drużyn żeńskich przypadło dla OSP Domaszewnica.