Coraz bliżej wielkie pieniądze na Pałac Potockich

Aktualizacja dokumentu „Przedsięwzięcia o priorytetowym znaczeniu dla realizacji celów Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego na lata 2014- 2010 (z perspektywą do 2030 r.)” i uzupełnienie go o radzyński projekt nastąpiło na mocy uchwały.

Dodatkowe punkty albo specjalny status

– Kolejnym etapem jest procedura negocjacyjno- -uzgodnieniowa, której celem będzie weryfikacja projektów pod kątem możliwości ich realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Weryfikacja odbywa się w oparciu o kryteria przyjęte przez Komitet Monitorujący RPO WL, uzupełniona jest o elementy negocjacji i uzgodnień z wnioskodawcą – informują w specjalnym komunikacie władze Radzynia Podlaskiego. Miasto wysłało już fiszkę projektową – po uzyskaniu pozytywnej oceny projekt może uzyskać preferencje w postaci dodatkowych punktów przyznanych podczas oceny wniosków w trybie konkursowym albo status projektu realizowanego w trybie pozakonkursowym.

Sosnowski odmówił, Stawiarski obiecał

Przypomnijmy, że władze Radzynia Podlaskiego z burmistrzem Jerzym Rębkiem na czele od dawna ubiegają się o dofinansowanie na remont Pałacu Potockich i rewitalizację całego zespołu pałacowo- -parkowego. Poprzedni zarząd województwa– z politykiem PSL Sławomirem Sosnowskim na czele – odmówił jakiegokolwiek wsparcia, naruszając zresztą przy okazji prawo, co potwierdził potem sąd. Wpisanie zabytku na listę przedsięwzięć priorytetowych zapowiedział podczas niedawnej wizyty w Radzyniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski. – Drogi Jurku, zrobimy wszystko, byś razem z radzynianami otrzymał te pieniądze, żebyś zrewitalizował ten obiekt. Mam nadzieję, że za 2-3 lata będziemy się spotykać w pięknej sali Pałacu i tam przeżywać kolejne twoje sukcesy – zwracał się do burmistrza Radzynia Jarosław Stawiarski.

Mocne wsparcie

Bardzo mocno wsparł ten postulat prezes Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem w wyremontowanym Pałacu mogą się w przyszłości odbywać prace komisji opracowującej nową konstytucję. Prezes PiS nawiązał w ten sposób do faktu, że to właśnie w Radzyniu Podlaskim powstały niektóre zapisy Konstytucji 3 Maja. – Lata starań, zabiegania i walki o piękne centrum Radzynia zaczynają procentować po wprowadzeniu dobrej zmiany do samorządu województwa lubelskiego. Jestem bardzo zadowolony, że mimo rzucania Radzyniowi wielu kłód pod nogi, obecne władze na czele z marszałkiem Jarosławem Stawiarskim złożyły tę bardzo szczególną deklarację – mówił wówczas senator Grzegorz Bierecki, który od samego początku wspierał burmistrza Rębka w walce o pieniądze na rewitalizację. – Jestem przekonany, że już niebawem Pałac Potockich rozbłyśnie pełnią blasku – dodawał.  

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij