Mocne słowa podczas odpustu w Kodniu, biskup Kazimierz Gurda: musimy bronić dzieci i młodzież przed chorą ideologią

– Dzisiejsza uroczystość jest dowodem na to, że Bóg jest prawdomówny.  Nie przyjmują bożego słowa pyszni i potężni. Oni pokładają nadzieję w swojej przebiegłości i sile i opierają swoje przekonanie na tym, że wszystko w swoim życiu osiągną bez pomocy Boga, a nawet wbrew jemu  – mówił podczas uroczystości odpustowych w Kodniu biskup Kazimierz Gurda, krytykując toczący współczesny świat egocentryzm i ateizm.

Biskup odniósł się też do ostatnich ataków środowisk LGBT na wizerunek Matki Boskiej i nachalnej promocji ideologii LGBT.

– Duch Kłamstwa postanawia zniszczyć Maryję, świadka Prawdy dla człowieka wierzącego. Księga apokalipsy  pokazuje nam zawziętość starodawnego  smoka, szatana, który czyni wszystko by prawda o Bogu zbawiającym człowieka i o jego synu Jezusie Chrystusie, którego Maryja  nosi pod sercem, nie została ukazana.(…) Diabeł próbuję tę prawdą bożą niszczyć. Dzisiaj prawda o człowieku, którą podał nam Pan Bóg, którą głosi Kościół również jest odrzucana i podejmowana jest z nią walka. Niszczony jest autorytet, najpierw Maryi, która tej prawdy jest wiecznym świadkiem, a potem wszystkich, którzy tę prawdę głoszą,  i którzy tej prawdy bronią. Jesteśmy świadkami bardzo mocnego uderzenia w Maryję, matkę Jezusa. Szczególnie w jej cudownym jasnogórskim obrazie. Jest on profanowany. Jej złota aureola zastąpiona jest tęczowymi kolorami, które symbolizują ideologię LGBT.  Ideologię ateistyczną, wykluczającą porządek, jaki Bóg ustanowił na świecie i do jakiego stworzył człowieka. Ideologię widzącą życie człowieka tylko w perspektywie doczesności. I rządzącego się prawami niezgodnymi z dekalogiem – z  prawem bożym. Ideologia ta w szczególny sposób uderza w człowieka, niszczy zasadę różności płci, uderza w naturalne małżeństwo  złożone z mężczyzny i kobiety,  uderza w naturalną rodzinę, promując małżeństwa jednopłciowe. Zachęca młodych ludzi do decydowania o swojej płciowości i do zachowań   niezgodnych z bożym porządkiem. Zwolennicy tej ideologii organizują w większych miastach tzw. marsze równości, a do mniejszych przyjeżdżają aby propagować swoją ideologię przez indywidualne   spotkania. Zależy im przede wszystkim na dzieciach i młodzieży aby zarazić ich tą chorą ideologią.   Dlatego też  bronimy siebie i  innych, zwłaszcza dzieci i młodzież  przed chorobą duszy, którą ona niesie – mówił ordynariusz siedlecki.   

Biskup Kazimierz Gurda stanął także w obronie zaciekle atakowanego metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i podobnie jak on nazwał ideologię LGBT tęczową zarazą.

– Słusznie tę ideologię arcybiskup Krakowa Marek Jędraszewski nazwał  tęczową zarazą. Za to odważne i  zdecydowane stanięcie po stronie prawdy przekazanej przez Boga i głoszonej przez Kościół został   poddany bezlitosnej krytyce ze strony ludzi głoszących tę zgubną ideologię. Nie brakuje jednak w   naszej ojczyźnie i poza jej  granicami tych, którzy wspierają go  modlitwą i dobrym słowem. My też do   nich należymy, stajemy po stronie bożej prawdy, prawdy objawionej. Wpatrujemy się w Maryję i   naśladujemy ją w trwaniu przy Jezusie i jego Kościele. Jesteśmy   przekonani, że dzięki Maryi i razem  z nią będziemy mogli przeciwstawić się duchowej chorobie naszych   czasów. Maryja nas obroni, tak jak pomogła nas obronić w 1920 roku przed czerwoną zarazą grożącej naszej ojczyźnie. Pomogła obronić jej wolność i uratować od bolszewickiego ateizmu. Bracia i siostry stańmy przy prawdzie bożej, stańmy przy prawdomównym Bogu, stańmy przy Maryi, która jest świadkiem prawny – zakończył biskup.

Do słów duszpasterza odniósł się uczestniczący w liturgii w Kodniu, senator Grzegorz Bierecki:

– Bardzo mocna i bardzo trafna homilia i diagnoza księdza biskupa. Bardzo dobrze przyjęta przez zgromadzonych wiernych, którzy nagrodzili ją gromkimi brawami jednoznacznie pokazując, jak oceniają agitację LGBT. Biskup potępił wściekły atak na arcybiskupa Jędraszewskiego, którego byliśmy świadkami w ostatnich dniach. Zgadzam się jego ekscelencją, że musimy kategorycznie przeciwstawić się tej edukacji i propagowaniu fałszywych wartości i szkodliwych wzorców wśród młodzieży i jednoznacznie mówić, że Ideolodzy LGBT pokazują fałszywy obraz świata, fałszywy obraz wolności i w tej sposób kuszą młodzież – mówił senator Bierecki.

Parlamentarzysta odniósł się też do wizyty w Białej Podlaskiej, w jego okręgu tzw. Letniej Akademii Równości, która propaguje ideologię LGBT w różnych miastach w Polsce.

– To objazdowy cyrk LGBT, który przez mieszkańców został przyjęty chłodno. To był prawdziwy mur – ocenił Grzegorz Bierecki.