PiS ogłosiło listy do Sejmu i Senatu. Mocne nazwiska z naszego regionu

– Jesteśmy pierwsi, którzy przedstawiają listy wyborcze. Są to listy koalicyjne – powiedział Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski podczas konferencji prasowej.

Sobolewski dodał, że listy wyborcze PiS zawierają nazwiska od członków partii, przez samorządowców i działaczy społecznych.

Kandydatem Zjednoczonej Prawicy w naszym okręgu (Chełm) w wyborach do Senatu będzie obecny senator, szef senackiej komisji budżetu i finansów publicznych, dobrze znany i lubiany w naszym regionie Grzegorz Bierecki. W poprzednich kadencjach Bierecki wielokrotnie udowodnił, że sprawy regionu są mu szczególnie bliskie i zawsze na pierwszym miejscu stawia dobro mieszkańców. Dzięki jego wsparciu Biała Podlaska jako pierwsza ruszyła z budową Mieszkań Plus, a w naszym regionie ruszyły potężne inwestycje infrastrukturalne. Senator od początku mocno angażował się też w rewitalizację centrum Radzynia Podlaskiego i naszej rokokowej perełki – Pałacu Potockich. 

Listę do Sejmu w naszym regionie otwiera bardzo ważny polityk rządzącej formacji, wicepremier i były bliski współpracownik ŚP Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Jacek Sasin. Obecność polityka tego szczebla na pierwszym miejscu w naszym okręgu to znak, że Prawo i Sprawiedliwość bardzo poważnie traktuje wyborców naszego regionu i Południowe Podlasie. 

Mieszkańcom Białej Podlaskiej dobrze znany jest kandydat, który w wyborach parlamentarnych wystartuje z siódmego miejsca list Zjednoczonej Prawicy – to były prezydent miasta, a obecny wicemarszałek lubelski Dariusz Stefaniuk. Kolejnym znanym samorządowcem z naszego regionu, który w nadchodzących wyborach wystartuje z list PiS jest wicewojewoda Robert Gmitruczuk. Urodzony w Parczewie polityk skutecznie zabiega o kolejne środki dla mieszkańców Południowego Podlasia w Urzędzie Wojewódzkim, pokonując setki kilometrów po większych i  mniejszych miejscowościach zawsze jest blisko ludzi, udowadniając, że liczy się dla niego każdy mieszkaniec. Gmitruczuk wystartuje z miejsca 12. Z kolei pozycję 18 na chełmskiej liście PiS otrzymała Barbara Barszczewska. Obecna Radna Sejmiku Wojewódzkiego i była kandydatka do Europarlamentu to znana lekarz ginekolog, która jest gwarantem walki o dobro polskich rodzin. 

Z kolei na miejscu 20. na liście znalazł się kolejny samorządowiec – Mariusz Zańko. 36-letni magister prawa jest specjalistą od funduszy unijnych i sekretarzem gminy Kodeń. Warto dodać, że gmina jest liderem w pozyskiwaniu środków zewnętrznych za co odpowiada m.in właśnie Zańko.

 

Przypominamy, że wybory parlamentarne odbędą się 13 października.