Mocna deklaracja wicepremiera Jacka Sasina: wyrównujemy poziom rozwoju i szanse Polski Wschodniej

Jak informuje ministerstwo infrastruktury właśnie ruszyły prace na obwodnicy Janowa Lubelskiego i odcinku od Janowa Lubelskiego do węzła Lasy Janowskie, o łącznej długości 15 km.

Wicepremier Jacek Sasin kolejny raz podkreślił, że mapa dróg ekspresowych i autostrad ciągle jeszcze pokazuje różnice między Polską zachodnią i centralną, dobrze skomunikowaną z krajem i Europą oraz wschodnią częścią kraju, która dopiero czekała na swoją szansę.

– Ten moment nadszedł. Od czterech lat wyrównujemy poziom rozwoju, szanse, usuwamy zatory, które blokowały rozwój tej części naszego kraju. Drogi to jest to, co decyduje o atrakcyjności inwestycyjnej, o tym, że mogą powstawać nowe miejsca pracy, nie byle jakie, ale dobrze płatne. Tego Polacy tutaj we wschodniej Polsce oczekiwali i to dzisiaj my realizujemy" – mówił Sasin.

Wicepremier zaznaczył, że powstająca trasa Via Carpatia jest bardzo ważna dla Polski wschodniej i całego naszego kraju, ale też i dla Europy, bowiem połączy państwa bałtyckie przez Polskę, Słowację, Rumunię, Bułgarię aż z Grecją.

– To droga, która "zepnie" nasz region, ale przede wszystkim da potężny impuls rozwojowy terenom na Podlasiu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu. Stanie się kręgosłupem komunikacyjnym Polski wschodniej, od którego będą odchodzić – mówiąc obrazowo – żebra połączeń, dróg ekspresowych, do głównych miast naszego regionu – dodał Sasin.

W podobnym tonie od lat wypowiada się również senator Grzegorz Bierecki, który, że ta droga jest bardzo istotna dla rozwoju Polski, a jej powstanie oznacza nadrobienie wielu lat zaniedbań. – To ogromna szansa, którą – jestem przekonany – mieszkańcy wschodniej Polski wykorzystają – podkreśla Bierecki.