Prezydent znowu u nas!

Entuzjastycznie witany przez tłumy mieszkańców prezydent Andrzej Duda odniósł się m.in. do sprawy proponowanej przez Prawo i Sprawiedliwość podwyżki płacy minimalnej.

– Straszy się ludzi, że jak zostanie podniesiona płaca minimalna do 4 tys. zł, to ludzi powyrzucają z pracy. Nie słuchajcie państwo tych bzdur. Najważniejszy jest człowiek – mówił prezydent. – Chcemy rzeczywiście zmieniać Polskę na lepsze, bo obywatel jest w kraju najważniejszy. Chciałbym, żebyśmy nadal takie zadania realizowali i będziemy je realizowali – dodał Andrzej Duda.

Prezydent ocenił, że program realizowany przez Prawo i Sprawiedliwość jest „prospołeczny i propaństwowy, sprawia, że ludziom żyje się wygodniej, lepiej, bardziej komfortowo i bardziej bezpiecznie”.

– Miało się nie dać wypłacić 500 Plus, miało się nie dać poprawić warunków życia, miało się nic nie dać zrobić. Okazało się, że była możliwość wprowadzenia 500 Plus, spokojnie, ostrożnie, poczynając od drugiego dziecka – przypomniał.

– Potem, jak się okazało, podatki, które były kradzione, wreszcie przechodzą do budżetu państwa i okazało się, że można wypłacić 500 Plus już na każde dziecko. Miało się nie dać poprawić losu emerytów, ale okazało się, że dało się wypłacić tę trzynastą emeryturę – podkreślał Andrzej Duda.

− Celem mojej prezydentury jest to, aby po jej zakończeniu przeciętnemu Polakowi żyło się lepiej, żeby młodzi ludzie, którzy wyjechali za granicę chcieli i mogli do Polski wracać. To wszystko było moim marzeniem, moim wielkim programem i cieszę się, że razem z moimi kolegami mogliśmy to w ciągu ostatnich lat realizować. Wierzę, że program ten będzie realizowany dalej – powiedział prezydent.