Burmistrz Kot dziękuje senatorowi Biereckiemu

Pytania związane z infrastrukturą drogową padły w wywiadzie, jakiego włodarz Międzyrzeca udzielił tygodnikowi „Słowo Podlasia”. – Zarząd województwa chce ująć tę inwestycję na liście projektów priorytetowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2021-2027 – stwierdził Zbigniew Kot. I dodał, że jest otwarty na „ofertę senatora Biereckiego dotyczącą funduszu budowy 100 obwodnic”.

– Będziemy obserwować, jak będzie nabierał kształtu ten nowy rządowy program. Poprosimy senatora, aby pomógł nam z niego skorzystać – powiedział w „Słowie” Kot. Przypomnijmy, że kwestia wsparcia dla inwestycji drogowych w Międzyrzecu została wywołana przez Zbigniewa Kota w ostatniej kampanii wyborczej. Należący do Platformy Obywatelskiej włodarz zaatakował polityków PiS, choć unijne dofinansowanie obwodnicy leżało w szufladzie u kolegi Kota, poprzedniego marszałka województwa Sławomira Sosnowskiego z PSL.

– Trzeba naprawiać zaniechania poprzedniego samorządu województwa, zresztą partyjnie związanego z panem Kotem. My, w przeciwieństwie do poprzedników, damy radę! – mówił nam wówczas sena-tor Grzegorz Bierecki, deklarując wsparcie dla Międzyrzeca, mimo niepotrzebnego rozpolitykowania burmistrza.