Gmina Kodeń przeznaczy 10 tys. zł na wsparcie bialskiego szpitala. Brawo!

"Gmina Kodeń przeznaczy kwotę 10 000 na walkę z COVID-19  Kwota ta trafi do szpitala i stacji ratownictwa medycznego w Białej Podlaskiej. Zostanie wydana na środki ochrony osobistej. Jeszcze raz dziękujemy publicznej służbie zdrowia, za Waszą pracę i zaangażowanie" – czytamy też na profilu Gminy Kodeń na jednym z portali społecznościowych.

 

 – Świat walczy z nowym wirusem, który dotarł też do Polski i rozprzestrzenia się coraz bardziej. Każdego dnia widzimy zaangażowanie się wielu instytucji i osób. Na pierwszej linii walki jest m.in. służba zdrowia. Stacje ratownictwa medycznego, oddziały zakaźne potrzebują środków ochrony osobistej, aby móc kontynuować swoją pracę. Potrzeba jest ogólnopolska zgoda i wsparcie finansowe służby zdrowia. Jako gmina wielokrotnie otrzymywaliśmy różne środki zewnętrzne, teraz choć w ten drobny sposób chcemy się odwdzięczyć i włączyć się do walki z COVID- 19. – mówi w rozmowie z Tygodnikiem Podlaskim wójt gminy Kodeń Jerzy Troć, tłumacząc dlaczego zdecydował się na takie wsparcie.

Niech ta obywatelska postawa będzie dobrym przykładem dla włodarzy innych miejscowości. W obecnych warunkach każda pomoc jest bardzo ważna. Razem możemy wiele!