Biała Podlaska jak Warszawa i Gdańsk! Szkoda, że w tak śmierdzącej dyscyplinie. Ścieki popłynęły do Krzny

Podczas ostatnich wyborów samorządowych Rafał Trzaskowski wspierał ubiegającego się o fotel prezydenta Białej Podlaskiej Michała Litwiniuka. Przychylni obecnemu prezydentowi miasta dziennikarze porównywali obu polityków, wskazując na ich liczne podobieństwa. Obaj młodzi, uśmiechnięci, mający podobne fryzury i wyglądający niemal jak bracia – można było usłyszeć wówczas "na mieście". 

Podobny miał być też ich styl bycia i prezydentury. Obaj tacy europejscy i otwarci. W ostatnich dniach połączyło ich coś jeszcze.

W zeszłym roku na skutek awarii w warszawskiej oczyszczalni ścieków do Wisły wyciekły nieczystości niemal z całej Warszawy. W ostatni piątek podobna nieprzyjemność spotkała bialczan.

Podczas remontu bialskiej oczyszczalni ścieków, doszło do osunięcia gruntu, przez co uszkodzona została rura recyrkulacji nieczystości z jednego ze zbiorników końcowej fazy oczyszczania biologicznego. Płynące nią ścieki wydostały się wprost do rzeki.

Modernizacja oczyszczalni miała być jednym z sukcesów władz Białej Podlaskiej. Pytanie, czy została odpowiednio przygotowana i przeprowadzona. Na wyjaśnienie będziemy musieli poczekać. Sprawę bada policja i odpowiednie służby.