Jan Paweł II inspiracją Lubelskiego Lipca

Wydarzenie organizowane jest wspólnie przez Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, Zarząd Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność” i TVP3 Lublin. Honorowym patronatem objął je Metropolita Lubelski abp Stanisław Budzik.

Dzięki wspomnieniom uczestników spotkań z Papieżem i świadków wydarzeń Lubelskiego Lipca’80, przypomnimy pontyfikat św. Jana Pawła II i odkryjemy na nowo jego rolę jako inspiratora wolnościowej rewolucji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego do wspólnego z nami uczczenia pamięci św. Jana Pawła II poprzez oglądanie na profilu Facebook Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie transmisji on-line spotkania przygotowanego z okazji 100. rocznicy urodzin Papieża-Polaka i 40. rocznicy Lubelskiego Lipca ’80, w ogłoszonym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Roku św. Jana Pawła II.

Około godz. 11.45, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Przewodniczący Zarządu Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność” Marian Król i Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie ks. prof. Antoni Dębiński złożą kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego na dziedzińcu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie.