Niesamowite przeżycie dzieciaków z Żabców pod Międzyrzecem Podlaskim. W Dzień Dziecka odwiedziła ich para prezydencka

Kiedy kontrkandydaci urzędującego prezydenta w walce o miejsce w Pałacu Prezydenckim, wciąż jeżdżą po Polsce, szukając sposobu, by zachęcić kolejnych wyborców do oddania na nich głosów, Andrzej Duda, mimo wielu obowiązków, jakie ciążą na głowie państwa, znalazł czas, by odwiedzić podopiecznych Domu Rodzinnego w Żabcach pod Międzyrzecem Podlaskim. 

Ośrodek prowadzony przez laureata tytułu Człowiek Roku 2016 Tygodnika Podlaskiego Jarosława Wojtasińskiego i jego małżonkę Edytę od lat pomaga wielu dzieciom wejść w dorosłość i jest przykładem tego, jak powinna wspierać się rodzina. 

Dom Rodzinny w Żabcach od 1997 roku funkcjonuje w trosce o dzieci, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się we własnej, biologicznej rodzinie. Podczas dzisiejszego spotkania gospodarze domu i założyciele Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego „Jedno Serce” mówili o początkach wspólnej drogi na rzecz polepszenia warunków życia dzieciom znajdującym się w skrajnie trudnym położeniu. Nie kryli, że energię do działania czerpią z sukcesów i wsparcia swoich podopiecznych i dorosłych wychowanków, na których zrozumienie i pomoc zawsze mogą liczyć.

W trakcie ponad dwudziestu lat funkcjonowania Dom Rodzinny Edyty i Jarosława Wojtasińskich zapewnił schronienie i opiekę trzydzieściorgu sześciorgu dzieciom. Pierwsza Dama gorąco podziękowała rodzicom za szlachetną postawę, empatię i troskę wobec dzieci dotkniętych przez los, za budowanie relacji rodzinnych i przekazywanie młodym ludziom prawidłowych wzorców.

Małżonka Prezydenta poznała obecnych podopiecznych ośrodka, przez których została zaproszona do obejrzenia domu i rozmów o szkole, przybranym rodzeństwie marzeniach i zainteresowaniach.

Tegoroczni maturzyści podzielili się z Pierwszą Damą planami na dalsze życie, zaś młodsze dzieci opowiadały o harcerstwie, pasji do muzyki, jeździe konnej, komiksach i zamiłowaniu do gotowania. Z okazji dzisiejszego Dnia Dziecka Agata Kornhauser-Duda skierowała do młodych ludzi najlepsze życzenia. – Życzę Wam wiele uśmiechu, spełnienia pragnień i marzeń i aby każdego dnia otaczała Was miłość i życzliwość – mówiła.