Prezydent odwiedził nasze województwo. Będzie wsparcie dla chorych na raka

Prezydent wziął udział w spotkaniu z okazji zakończania rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli. 

Bardzo się cieszę, że tak wyspecjalizowana, doskonała placówka, posiadająca tak świetnie przygotowane kadry znajduje się właśnie tutaj, we wschodniej części naszego kraju – zaznaczył Andrzej Duda, dodając, że dla niego ważne jest, aby we wszystkich częściach Polski w jednakowym stopniu była dostępna nowoczesność – zaczynając od nowoczesnej infrastruktury komunikacyjnej, aż po najnowsze metody leczenia i diagnostyki medycznej. 

Z inicjatywy Prezydenta RP została opracowana Narodowa Strategia Onkologiczna. Ustawa została podpisana w maju ub. roku.

♦♦

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie jest największym szpitalem onkologicznym na Lubelszczyźnie oraz jedynym pełnoprofilowym, wysokospecjalistycznym centrum onkologicznym zarówno w województwie lubelskim, jak też w Polsce wschodniej. W COZL prowadzona jest również działalność naukowo – badawcza, badania kliniczne oraz działalność edukacyjna i szkoleniowa ze szczególnym uwzględnieniem problematyki chorób nowotworowych.