Bialski starosta był na wiecu Andrzeja Dudy. "Należy podziękować panu prezydentowi"

– Uznałem, ze należy podziękować panu prezydentowi, stąd moja obecność na tym wiecu – powiedział starosta Filipiuk zapytany o to przez dziennikarza portalu wPolityce.pl. – Jestem starostą jednego z największych powiatów w Polsce. Zdecydowana większość mieszkańców mojego powiatu w pierwszej turze wyborów prezydenckich poparła Andrzeja Dudę. Czułem się w obowiązku być na tym spotkaniu, by okazać szacunek głowie państwa. To pierwsza kwestia. Druga kwestia – miesiąc temu, a dokładnie 1 czerwca, pan prezydent z małżonką odwiedzili Rodzinny Dom Dziecka w Żabcach, który jest prowadzony przez powiat bialski. Uważam, że zostaliśmy wyróżnieni. Mieszkańcy tego domu, szczególnie ci najmłodsi, byli zachwyceni tą wizytą. – dodał Filipiuk.

Starosta podkreślił, że bardzo podobało mu się wystąpienie prezydenta i cieszy się, że prezydent tak wiele miejsca poświęca bezpieczeństwu. Filipiuk zadeklarował też, że weźmie udział w II turze wyborów.

– Na pewno będę uczestniczył w II turze wyborów prezydenckich i oddam głos dobrze. Nie chciałbym się jednak publicznie wypowiadać w kwestii tego, na kogo – powiedział Filipiuk, choć to w jaki sposób mówił o obecnie urzędującym prezydencie, zdaje się sugerować, że ma już swojego faworyta.