Obroniliśmy Polskę! Andrzej Duda wygrywa wybory prezydenckie

W niedzielę o godz. 21 zakończyło się głosowanie w II turze wyborów prezydenckich. W poniedziałek po godz. 14:00 Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki z 99,98 proc. komisji wyborczych. Wybory prezydenckie w 2020 roku wygrywa Andrzej Duda z wynikiem 51,12 proc.! Według PKW frekwencja wyniosła 67,97 proc. Rafał Trzaskowski zdobył blisko pół miliona głosów mniej.

„Dziękuję wszystkim rodakom”

– Dziękuję wszystkim rodakom, w szczególności wszystkim tym, którzy oddali na mnie głosy, wszystkim tym, którzy mnie wspierali i którzy byli ze mną w tej kampanii – powiedział w niedzielę prezydent Andrzej Duda, po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów.

Prezydent dziękował też mieszkańcom takich miast jak Biała Podlaska – Ale w szczególności dziękuję oczywiście tym, którzy oddali głosy na mnie, wszystkim tym, którzy wspierali mnie, wszystkim tym, którzy byli ze mną w tej kampanii, wszystkim tym, którzy przychodzili na moje spotkania – nie tylko w czasie kampanii – ale także wcześniej przez całe pięć lat prezydentury” – podkreślił prezydent.”Dziękuję wam za to, że rozmawialiście ze mną, dziękuję wam za to, że mogłem was słuchać, dziękuję wam za wszystkie głosy, i te głosy, które oceniały prowadzoną przez mnie politykę pozytywnie i dziękuję także za głosy krytyczne, (one) również były bardzo dla mnie ważne” – zaznaczył Andrzej Duda.

O zwycięstwie prezydenta zdecydowała między innymi postawa wyborców wschodniej Polski, którzy tłumnie ruszyli do urn.

Zdecydowane zwycięstwo na Południowym Podlasiu

W naszym regionie prezydent Andrzej Duda zdecydowanie pokonał rywala. Wygrał w każdej z gmin i powiatów Południowego Podlasia przy czym zazwyczaj było to zwycięstwo bardzo znaczące. W Białej Podlaskiej prezydent otrzymał 56,23 proc. głosów przeciwko 43,77 proc. osób, które zagłosowały na Rafała Trzaskowskiego. W powiecie bialskim na Andrzeja Dudę zagłosowało 70,42 proc. głosów, a na Rafała Trzaskowskiego zaledwie 29,58 proc. głosów. Jeszcze okazalsze zwycięstwo odniósł prezydent w powiecie radzyńskim (74,95 do 25,05), a ciut skromniejsze, ale wciąż znaczące w parczewskim (68,28 do 31,72 proc.).

Tradycyjnie rekordzistami w naszym rejonie okazały się gminy: Ulan-Majorat (85,18 proc. dla Dudy), Kąkolewica (84,96 proc.) i Międzyrzec Podlaski (81,75)