Kary coraz większe, a przemytnicy dalej zuchwali

Niemal 2 tysiące paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy nie trafi na rynek. Wspólne działania policjantów z komisariatu w Terespolu oraz funkcjonariuszy Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej doprowadziły do zatrzymania volkswagena, którym podróżował mieszkaniec Terespola. W bagażniku pojazdu oraz funkcjonariusze znaleźli kontrabandę. Ujawnili ją również w miejscu zamieszkania 42-latka.

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w miejscowości Kobylany. W trakcie prowadzonych wspólnych działań policjantów Wydziału Kryminalnego terespolskiego komisariatu oraz funkcjonariuszy Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej zatrzymany został do kontroli samochód osobowy marki Volkswagen.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że podróżujący autem mężczyzna przewozić może „kontrabandę”. Posiadane informacje potwierdziły się. We wnętrzu pojazdu ujawnili torbę, a w niej owinięte czarną folią pakiety z zawartością papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Samochodem podróżował 42-letni mieszkaniec Terespola. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze przeszukali też miejsce zamieszkania 42-latka. W działaniach tych użyty został pies służbowy. Czworonóg jednoznacznie wskazał miejsca, gdzie jeszcze mogą znajdować się papierosy.

Mundurowi zabezpieczyli niemal 2 tysiące paczek papierosów. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek straty Skarbu Państwa wyniosłyby łącznie niemal 44 tysiące złotych.

42-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze w kwocie 5 tys. zł. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych za ten czyn grozi także wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.