Rolnicy z powiatu radzyńskiego wśród najlepszych w województwie

We wtorek, 29 września w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się uroczysta gala konkursu pt.: „Rolnik z Lubelskiego 2020”. W tym roku
swoje zgłoszenie nadesłały 53 gospodarstwa z czego, aż 52 to gospodarstwa rodzinne.
Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe grawertony, bony zakupowe oraz nagrody rzeczowe.

 Siła naszego regionu od lat tkwi w rolnictwie i wierzę, że jeszcze długo tak będzie.  W rolnictwie, które jest nie tylko wydajne, ale przede wszystkim ekologiczne. Dziękuję Państwu za waszą ciężką prace każdego dnia. – mówił obecny na gali Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed.  

Laureaci konkursu pt.: „Rolnik z Lubelskiego 2020” zostali wybrani spośród rolników zajmujących się jedną z czterech kategorii rolnictwa: produkcją roślinną, produkcją zwierzęcą, sadownictwem i ogrodnictwem. I tak:

 W kategorii: produkcja roślinna wyróżnienia otrzymali:

  1. Sławomir i Jolanta Tupikowscy, powiat radzyński
  2. Hanna Hołaj, powiat lubelski
  3. Jacek Kukulski, powiat krasnostawski

Laureaci to:

  1. I miejsce – Karolina i Michał Sawiccy, powiat chełmski (uprawa m.in. pszenicy, rzepaku oraz owsa)
  2. II miejsce – Tomasz Szewera, powiat zamojski (uprawa rzepaku)
  3. III miejsce – Ewa i Dariusz Pastusiakowie, powiat włodawski (uprawa zbóż)

 W kategorii: produkcja zwierzęca wyróżnienia otrzymali:

  1. Joanna i Andrzej Kopyściowie, powiat łukowski
  2. Jan Wojciech Barwiak, powiat lubelski
  3. Marcin Wróblewski, powiat radzyński

Laureaci to:

  1. I miejsce – Adrian Kałkus, powiat lubelski (hodowca bydła rasy holsztyńsko-fryzyjskiej 300 szt.)
  2. II miejsce – Ewa i Piotr Dębińscy, Małgorzata i Grzegorz Gułowscy, Marta
    i Krzysztof Gułowscy (trzoda chlewna, 400 szt. loch)
  3. III miejsce – Lucyna Kłoda, powiat lubartowski (hodowca gęsi, ponad 3200 szt. gęsi)

W kategorii: sadownictwo wyróżnienie otrzymał:

  1. Roman Jacniacki, powiat kraśnicki.

Laureaci to:

  1. I miejsce – Paweł Osoba, powiat puławski (producent borówki amerykańskiej)
  2. II miejsce – Marcin Kłudka, powiat opolski (sad jabłkowy)
  3. III miejsce Sławomir Brzusek, powiat kraśnicki (sad jabłkowy)

W kategorii: ogrodnictwo

Laureaci to:

  1. I miejsce – Paweł Serej, powiat łęczyński (uprawa pomidorów)
  2. II miejsce – Artur Maj, powiat rycki (gospodarstwo szkółkarskie)
  3. III miejsce Mateusz Maruszewski, puławski (producent truskawek deserowych)

 Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe grawertony, bony zakupowe oraz nagrody rzeczowe.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij