Lekarz-pedofil trafi za kraty!

Sprawiedliwości stało się zadość. Maciej T., były podwładny posła Koalicji Obywatelskiej Riada Haidara z oddziału neonatologii bialskiego szpitala, trafi do więzienia. Sąd Okręgowy w Lublinie utrzymał wyrok pierwszej instancji. Mężczyzna jest winny m.in. doprowadzenia małoletniej do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym.

O głośnej sprawie lekarza bialskiego szpitala Macieja T. pisaliśmy już wiele razy, i dzięki nam o zdarzeniu dowiedziała się cała Polska. Chociaż z powodu panującej pandemii koronawirusa afera trochę przycichła, my o niej nie zapomnieliśmy. Wszystko wskazuje na to, że sprawa wreszcie doczekała się zakończenia.

Jak poinformowało nas biuro prasowe XI Wydziału Karnego Odwoławczego Sądu Okręgowego w Lublinie, 6 października lubelski sąd utrzymał wyrok Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej, skazujący Macieja T. na dwa lata bezwzględnego więzienia i trzy lata zakazu wykonywania zawodu.

„Dnia 6 października 2020 roku Sąd Okręgowy w Lublinie XI Wydział Karny Odwoławczy po rozpoznaniu sprawy M. T. oskarżonego z art. 200 § 1 kk w zb. z art. 200a § 2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk w zw. z art. 12 kk na skutek apelacji wniesionej przez obrońców od wyroku Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej z dnia 5 lutego 2020 roku sygn. akt II K 571/19”: I. zaskarżony wyrok utrzymał w mocy; II. zasądził od oskarżonego na rzecz Skarbu Państwa koszty sądowe postępowania odwoławczego w kwocie 320 (trzysta dwadzieścia) złotych.”

– czytamy w informacji udzielonej nam przez Magdalenę Dobosz z biura prasowego Sądu Okręgowego w Lublinie.

Przypomnijmy, że do wstrząsających wydarzeń doszło latem 2018 roku. Od początku świadomie unikaliśmy podawania szczegółów przestępstwa ze względu na dobro pokrzywdzonej dziewczynki.

W wyroku, który w marcu br. zapadł za zamkniętymi, drzwiami bialski sąd przyznał, że „w okresie od 15 lipca 2018 roku do dnia 19 lipca 2018 roku w miejscowości (…) i (…), woj. (…), w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z góry powziętego zamiaru wielokrotnie kontaktował się z małoletnią (…) za pośrednictwem portalu internetowego (…) i składał jej propozycje obcowania płciowego, poddania się i wykonania innych czynności seksualnych oraz zmierzał do ich realizacji, a nadto w dniach 15 lipca 2018 roku, 17 lipca 2018 roku i 19 lipca 2018 roku doprowadził ją do poddania się innym czynnościom seksualnym (…), zaś w dniach 17 i 19 lipca 2018 roku doprowadził do wykonania przez nią innych czynności seksualnych (…), to jest czynu wyczerpującego dyspozycję art. 200 § 1 kk w zb. z art. 200a § 2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk w zw. z art. 12 § 1 kk”

Prawnicy Macieja T. złożyli apelację od tego wyroku. Sąd Okręgowy jednak ją oddalił. Oznacza to, że neonatolog (czyli lekarz zajmujący się noworodkami) z bialskiego szpitala powinien trafić do więzienia. Nie może też prowadzić już praktyki lekarskiej. Choć mężczyzna poniesie karę, krzywdy wyrządzonej nastolatce już nie cofnie.

Do sprawy będziemy wracać.

 

Źródło: podlaski.info Autor: pf
Fot. Facebook