Premier na kwarantannie – rząd funkcjonuje normalnie

 – Pomimo pozostawania w izolacji, rząd pod moim kierownictwem funkcjonuje normalnie; jestem w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami, wojewodami i ministerstwami; kwarantanna to nie urlop ani czas wolny – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Dzień wcześniej premier ogłosił, że udaje się na kwarantannę. Stało się tak po informacji, że jeden z pracowników Służby Ochrony Państwa, który miał kontakt z szefem rządu, jest zarażony koronawirusem.
“Pomimo pozostawania w izolacji rząd pod moim kierownictwem funkcjonuje normalnie. Jestem w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami, wojewodami i ministerstwami. Kwarantanna to nie urlop ani czas wolny. W obliczu wyzwań, z którymi aktualnie zmaga się Polska nie ma miejsca na słabość” – podkreślił w środę Morawiecki we wpisie na Facebooku.https://www.facebook.com/MorawieckiPL/posts/362239425120593

Do wpisu dołączone zostało zdjęcie z wideokonferencji z wojewodami.

Wczoraj wieczorem rzecznik rządu Piotr Müller poinformował , że wynik testu premiera Morawieckiego na koronawirusa jest ujemny; nie wykryto zachorowania. Dodał, że szef rządu “pozostaje w kwarantannie do czasu stosownych, dalszych decyzji lekarza i służb sanitarnych”.

Szef rządu we wtorek wieczorem napisał na Facebooku: “Kochani, to nie był dla mnie łatwy dzień, bo moje codzienne obowiązki zostały nagle przerwane przez informację, że muszę się udać na kwarantannę. Chciałbym Wam bardzo serdecznie podziękować za troskę i za liczne życzenia zdrowia”. Dodał, że jest “dobrej myśli”, choć niestety przez jakiś czas nie zobaczy się z rodziną. “Serdecznie wszystkich pozdrawiam i oczywiście przypominam: wszyscy dbajmy o siebie i stosujmy się do zasady DDM. Dezynfekcja, dystans, maseczki” – podkreślił Morawiecki.

Kochani, to nie był dla mnie łatwy dzień, bo moje codzienne obowiązki zostały nagle przerwane przez informację, że…

Gepostet von Mateusz Morawiecki am Dienstag, 13. Oktober 2020

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij