Premier na kwarantannie – rząd funkcjonuje normalnie

 – Pomimo pozostawania w izolacji, rząd pod moim kierownictwem funkcjonuje normalnie; jestem w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami, wojewodami i ministerstwami; kwarantanna to nie urlop ani czas wolny – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Dzień wcześniej premier ogłosił, że udaje się na kwarantannę. Stało się tak po informacji, że jeden z pracowników Służby Ochrony Państwa, który miał kontakt z szefem rządu, jest zarażony koronawirusem.
„Pomimo pozostawania w izolacji rząd pod moim kierownictwem funkcjonuje normalnie. Jestem w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami, wojewodami i ministerstwami. Kwarantanna to nie urlop ani czas wolny. W obliczu wyzwań, z którymi aktualnie zmaga się Polska nie ma miejsca na słabość” – podkreślił w środę Morawiecki we wpisie na Facebooku.https://www.facebook.com/MorawieckiPL/posts/362239425120593

Do wpisu dołączone zostało zdjęcie z wideokonferencji z wojewodami.

Wczoraj wieczorem rzecznik rządu Piotr Müller poinformował , że wynik testu premiera Morawieckiego na koronawirusa jest ujemny; nie wykryto zachorowania. Dodał, że szef rządu „pozostaje w kwarantannie do czasu stosownych, dalszych decyzji lekarza i służb sanitarnych”.

Szef rządu we wtorek wieczorem napisał na Facebooku: „Kochani, to nie był dla mnie łatwy dzień, bo moje codzienne obowiązki zostały nagle przerwane przez informację, że muszę się udać na kwarantannę. Chciałbym Wam bardzo serdecznie podziękować za troskę i za liczne życzenia zdrowia”. Dodał, że jest „dobrej myśli”, choć niestety przez jakiś czas nie zobaczy się z rodziną. „Serdecznie wszystkich pozdrawiam i oczywiście przypominam: wszyscy dbajmy o siebie i stosujmy się do zasady DDM. Dezynfekcja, dystans, maseczki” – podkreślił Morawiecki.

Kochani, to nie był dla mnie łatwy dzień, bo moje codzienne obowiązki zostały nagle przerwane przez informację, że…

Gepostet von Mateusz Morawiecki am Dienstag, 13. Oktober 2020