Roman G. aresztowany przez CBA. Chodzi o przekręt na grube miliony

– W dniu dzisiejszym CBA zatrzymało Romana Giertycha, mojego tatę. Trwa przeszukanie naszego domu. Będę podawać dalsze informacje. Z wyrazami szacunku, Maria Giertych  – napisała na Twitterze córka mecenasa, Maria Giertych.

Razem z Giertychem zatrzymano biznesmena Ryszarda K., o czym poinformował na Twitterze Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Według rzecznika, zatrzymanie ma związek ze “śledztwem dotyczącym działalności na szkodę spółki giełdowej”.

Według CBA, zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW.

„Materiał zgromadzony przez CBA wskazuje, że zatrzymani brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy. Szkoda w mieniu przekracza 90 mln złotych” – informuje CBA.

Jak powiedział na łamach TVP.info Cezary Gmyz, skoro doszło do zatrzymania, to materiał dowodowy musi być bardzo poważny. – To cios w III RP i Donalda Tuska, którego Giertych nazywał swoim przyjacielem – dodał Gmyz.

Źródło: TVP/stefczyk.info