W Terespolu powstaną nowe mieszkania komunalne

A jednak można, a Terespol pokazuje, jak to się robi. W mieście rządzonym przez Jacka Danieluka powstanie wielorodzinny budynek komunalny, w którym mieszkania znajdą najbardziej potrzebujący mieszkańcy miasta.

Całość inwestycji oszacowano na ponad 7,5 miliona złotych z czego ponad 6,2 miliona zapewni budżet państwa. Jak przekonuje sam włodarz Terespola, trudno byłoby zrealizować tę inwestycje, gdyby nie osobiste zabiegi wicepremiera Jacka Sasina, senatora Grzegorza Biereckiego, oraz wojewody Lecha Sprawki i jego zastępcy Roberta Gmitruczuka. Wsparcia udzielił również poseł Dariusz Stefaniuk.

Nowy blok to wymierny efekt wspierania przez rząd PiS Polski Wschodniej, tak zaniedbanej przez poprzedników. Pierwsi lokatorzy już za 2 lata będą mogli wprowadzić się do nowych mieszkań.

„Budowa wielorodzinnego budynku komunalnego w mieście Terespol
Z przyjemnością informuję Państwa, że decyzją Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej, wnioskiem Wojewody Lubelskiego, zostało udzielone zapewnienie o finansowanie zadania pn. „Budowa wielorodzinnego budynku komunalnego w mieście Terespol” na kwotę 6 244 323 zł jest to 80% wartości kosztorysowej zadania. Blok mieszkalny powstanie przy ul. Piłsudskiego. Dzięki tej inwestycji zostanie uporządkowana sytuacja mieszkaniowa w Terespolu, a wiele budynków mieszkalnych pamiętających nawet wiek XIX będzie wyburzonych. Dofinansowanie nie byłoby możliwe bez bardzo dobrej współpracy z Rządem RP i Wojewodą Lubelskim. Wielką życzliwością pomysł budowy budynku wielorodzinnego był otoczony przez: Premiera RP Jacka Sasina, Senatora RP Grzegorza Biereckiego, Wojewodę Lubelskiego Lecha Sprawkę, Wicewojewodę Lubelskiego Roberta Gmitruczuka oraz Posła na Sejm RP Dariusza Stefaniuka. Rozpoczęcie inwestycji nastąpi w 2021 roku, natomiast jeszcze w roku bieżącym ogłoszony zostanie zgodnie z prawem zamówień publicznych przetarg. Pierwsi lokatorze będą zakwaterowani na przełomie 2022/2023 roku.” – czytamy we wpisie.

 

Budowa wielorodzinnego budynku komunalnego w mieście TerespolZ przyjemnością informuję Państwa, że decyzją Ministra…

Gepostet von Jacek Danieluk am Freitag, 16. Oktober 2020

Źródło: Facebook