Mieszkaniec Białej Podlaskiej chciał zabić kolegę. Grozi mu dożywocie

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 42-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa swojego znajomego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwo to zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności. 

 Do zdarzenia doszło w środę wieczorem na terenie miasta. Pracownica jednego z bialskich sklepów powiadomiła, że przyszedł do niej ranny mężczyzna. Kobieta wezwała służby ratunkowe, udzielając pokrzywdzonemu pierwszej pomocy przedmedycznej. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze. Z relacji pokrzywdzonego 20-latka wynikało, że zaatakował go znajomy. Policjanci ustalili, że jest to 42-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna dodał, że tego dnia wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie bez żadnego powodu 42-latek ugodził go nożem. Po tym próbował zadać mu kolejny cios.

Pokrzywdzony trafił pod opiekę lekarzy. Natomiast 42-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej zatrzymany został do wyjaśnienia. Mężczyzna przebywał w miejscu swojego zamieszkania. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie wykazało 2,7 promila alkoholu w jego organizmie.

Wczoraj Sad Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwo to zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Źródło: policja