Radzyń zachęca do oddawania krwi. W środę można to zrobić przy Sanktuarium

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie oraz Klub Honorowych Dawców Krwi PCK im. E. Kaznowskiego w Radzyniu Podlaskim zapraszają na akcję honorowego krwiodawstwa. Odbędzie się ona przy radzyńskim Sanktuarium MBNP w środę 18 listopada, w godz. od 8.30 do 12.00. Zachęcamy wszystkich do podzielenia się darem życia!

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, ponieważ do pobierania używany jest wyłącznie jałowy sprzęt jednorazowego użytku. Przed każdym oddaniem krwi u dawcy wykonywane są badania laboratoryjne i badania lekarskie, na podstawie których dawca jest kwalifikowany do oddania krwi. Jeden dawca może oddać jednorazowo tylko 450 ml. Kobiety mogą oddawać krew 4 razy w ciągu roku, a mężczyźni 6 razy – jednak nie częściej niż co 8 tygodni.

Podajcie dalej!

Opublikowany przez Kocham Radzyń Podlaski Poniedziałek, 16 listopada 2020

Na krew czekają chorzy oraz poszkodowani w nieszczęśliwych wypadkach. Jest wiele chorób, które leczy się uzupełniając brakujące elementy krwi. Krwotoki, przeszczepy organów, choroby hematologiczne wymagają przetaczania składników krwi. Podczas zabiegów chirurgicznych, kiedy ubytek krwi jest duży, często potrzebna jest transfuzja. Jednym źródłem krwi jest wtedy zdrowy człowiek.

Źródło: Kocham Radziń Podlaski