Chciała popełnić samobójstwo. Policjanci uratowali ją w ostatniej chwili

Bialscy policjanci wspólnie ze świadkami zdarzenia uratowali życie 52-latce, która chciała popełnić samobójstwo. Kobieta poinformowała swoich bliskich, że znajduje się w rejonie rzeki i zamierza ze sobą skończyć. Gdy kobieta zauważyła nadjeżdżający samochód skoczyła do wody. Mundurowi dotarli na czas i pomogli wyciągnąć na brzeg wyziębniętą i zmęczoną niedoszłą samobójczynię.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Jak poinformowała rzecznik prasowa bialskiej policji komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, przed godziną 16.00 dyżurny bialskiej komendy otrzymał informację o 52-letniej mieszkance miasta, która chce popełnić samobójstwo. Z relacji bliskich kobiety wynikało, że znajduje się ona w rejonie rzeki Krzna. Po otrzymaniu informacji funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania 52-latki sprawdzając miejsca, gdzie może przebywać. Również bliscy kobiety szukali jej na własną rękę. W pewnym momencie przekazali służbom informację, że kobieta może przebywać w miejscowości Woskrzenice Duże.

Gdy mundurowi chwilę później dojechali na miejsce okazało się, że bliscy zauważyli zaparkowane auto 52-latki, ta jednak na widok jadącego samochodu wskoczyła do wody. Świadkowie natychmiast ruszyli jej z pomocą. Podtrzymywali kobietę do czasu przyjazdu patrolu policji. Jednak wyczerpane osoby nie dały rady samodzielnie wydostać kobiety z rzeki. Sami ratujący byli  wyziębieni i wyczerpani podtrzymywaniem 52-latki.

Funkcjonariusze pomogli wydostać się z wody zarówno kobiecie jak też osobom udzielającym jej pomocy. Na miejsce dotarli również strażacy oraz załoga karetki pogotowia, której została przekazana 52-latka.

Dzięki współdziałaniu służb oraz świadków zdarzenia nie doszło do tragedii, a kobieta trafiła pod opiekę specjalistów.