Dowódca „żelaznej dywizji” oddał osocze dla chorych z koronawirusem

Piękna postawa naszych żołnierzy. Dowódca 18 Dywizji Zmechanizowanej  generał Jarosław Gromadziński i starszy podoficer dowództwa dywizji st. chorąży sztabowy Stanisław Wojciuk oddali swoje osocze, tak potrzebne chorym cierpiącym w związku z zakażeniem SARS-COV19. Obaj żołnierze już przeszli przez chorobę, teraz mogą pomagać innym. Czynią to już drugi raz.

 

Przypomnijmy, że w skład 18 Dywizji Zmechanizowanej stacjonującej m.in. w Siedlcach wchodzi formowany w Białej Podlaskiej batalion naszego garnizonu. Wojsko powróciło na Południowe Podlasie dzięki staraniom parlamentarzystów PiS Grzegorza Biereckiego i Dariusza Stefaniuka.

W ubiegłym roku Grzegorz Bierecki tak skomentował powrót żołnierzy do stolicy naszego regionu:

– Z MON płyną doskonałe informacje, naprawiana jest fatalna decyzja Bronisława Komorowskiego. Powrót wojska do Białej Podlaskiej wpłynie ożywczo na rozwój miasta, podniesie też zdecydowanie znaczenie całego regionu. To oczywiście także bardzo istotny ruch o znaczeniu strategicznym, który przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa naszej Ojczyzny – ocenił senator Grzegorz Bierecki.

Źródło: Twitter/podlaski.info