Uważajcie na oszustów. Mieszkaniec Białej Podlaskiej chciał sprzedać telefon, a stracił 1300 zł

Niemal 1300 złotych stracił podczas sprzedaży telefonu komórkowego mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna kliknął w otrzymany SMS-em link, wpisał też numery swojej karty i otrzymany kod. W efekcie to z jego konta „zniknęła” gotówka.

Policja apeluje o rozwagę oraz przypomina, że oszuści ciągle modyfikują swoje metody, które mają na celu wprowadzenie nas w błąd. Niestety w wielu przypadkach kończy się to utratą pieniędzy.

Wczoraj do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta. Z relacji mężczyzny wynikało, że dzień wcześniej na portalu ogłoszeniowym wystawił na sprzedaż telefon komórkowy. Jeszcze tego samego dnia nawiązała z nim kontakt osoba zainteresowana zakupem. Po ustaleniu szczegółów transakcji mężczyzna otrzymał SMS wyglądający jak wiadomość systemowa, z informacją o szczegółach transakcji oraz linkiem, który przekierował go na stronę internetową.

Tam wpisał numer karty wraz z kodem zabezpieczającym. Po tym na telefon mężczyzny przyszedł kod weryfikacyjny potwierdzający wykonanie transakcji. Gdy go wpisał z jego konta zniknęła kwota niemal 1300 złotych. Niestety urwał się również kontakt z kupującym.
Pokrzywdzony dodał, że tego samego dnia otrzymał także sfałszowane potwierdzenie wykonanego przelewu za zakupiony telefon wraz z adresem do wysyłki w Londynie. Podejrzewając, iż padł ofiarą oszustów całą sprawę zgłosił organom ścigania. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i apelują o zachowanie ostrożności w tego typu transakcjach.

 

Źródło: policja