Ostre strzelanie naszych żołnierzy! Ćwiczenia Lampart-20 zakończone

To były największe tegoroczne ćwiczenia naszych żołnierzy z 1 Warszawska Brygada Pancerna im. Tadeusza Kościuszki. Podczas manewrów Lampart-20 certyfikację przeszedł pozytywnie 2. batalion czołgów.

Jak informuje Brygada, właśnie certyfikacja była najważniejszym elementem i celem ćwiczeń, do których przez ponad miesiąc przygotowywało się 800 żołnierzy.

„Na zakończenie ćwiczenia dowódca 1. Warszawskiej Brygady Pancernej gen. bryg. Jarosław Górowski pogratulował dowódcy i żołnierzom 2 batalionu za zaangażowanie, profesjonalizm i wytrwałość. Choć ocena stopnia wyszkolenia dobiegła końca, żołnierze 2bcz muszą być w pełnej gotowości do wypełniania kolejnych zadań” – czytamy w komunikacie 1 WBPanc.

 

Największe tegoroczne ćwiczenie żołnierzy #JEDYNApancerna pk. #Lampart20 dobiegło końca, 2 batalion czołgów przeszedł…

Opublikowany przez 1 Warszawska Brygada Pancerna Niedziela, 29 listopada 2020

Przypomnijmy, że w Białej Podlaskiej będzie stacjonował nowy batalion zmechanizowany 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, będącej częścią 18. Dywizji Zmechanizowanej, powołanej dwa lata temu do obrony wschodniej granicy Polski i NATO. Na terenie bialskiego lotniska trwają już prace przygotowujące infrastrukturę dla wojska.

Powrót armii do Białej Podlaskiej to efekt naprawienia przez Prawo i Sprawiedliwość błędu ludzi związanych później z Platformą Obywatelską. Rozkaz rozformowania jednostki wojskowej w Białej Podlaskiej wydał w 2000 roku ówczesny minister obrony Bronisław Komorowski. Dzięki strategicznym decyzjom rządu PiS, który chce zabezpieczać naszą wschodnią granicę a także aktywności parlamentarzystów i samorządowców PiS z naszego regionu, wojsko wraca do nas na dobre.

– Naprawiana jest fatalna decyzja Bronisława Komorowskiego. Powrót wojska do Białej Podlaskiej wpłynie ożywczo na rozwój miasta, podniesie też zdecydowanie znaczenie całego regionu. To oczywiście także bardzo istotny ruch o znaczeniu strategicznym, który przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa naszej Ojczyzny – podkreślał w zeszłym roku senator Grzegorz Bierecki.

Fot. 1 Warszawska Brygada Pancerna / Facebook