Znamy plany PiS: Najpierw zwycięstwo z pandemią, potem ofensywa programowa  

Dokończenie reformy wymiaru sprawiedliwości, zmiany w mediach, ochrona zdrowia i ciąg dalszy rozbudowywania programów społecznych – to cele PiS na najbliższe trzy lata. – To wszystko po zwycięstwie z pandemią koronawirusa – zapowiedział w wywiadzie z tygodnikiem „Sieci” szef Komitetu Wykonawczego PiS poseł Krzysztof Sobolewski.

Priorytetem dla partii Jarosława Kaczyńskiego jest teraz, co oczywiste, walka z pandemią koronawirusa. Potem przyjdzie czas na sprawy wewnętrzne – wyłonienie nowych władz regionalnych i, być może, zmianę struktury PiS.

– Mam nadzieję, że statutowy kongres będziemy mogli zorganizować na początku przyszłego roku – powiedział w wywiadzie dla tygodnika „Sieci” szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Pytany, kiedy wyborcy Zjednoczonej Prawicy mogą oczekiwać zapowiadanej ofensywy programowej poseł Sobolewski odpowiedział, że „teraz ofensywa programowa zeszła na dalszy plan”.

– Na pierwszym jest walka z pandemią. Spodziewać się można jednak nacisku na kwestie gospodarcze, co od dawna jest naszym celem. Teraz będzie na to większy nacisk – stwierdził Krzysztof Sobolewski.

A co dalej, po uporaniu się ze zdrowotnym kryzysem wywołanym zarazą?

– Nasze cele nie są niespodzianką. To dokończenie reformy wymiaru sprawiedliwości, zmiany w środowisku medialnym, dalej kwestie społeczne, ale też związane z ochroną zdrowia. To wszystko po zwycięstwie z pandemią koronawirusa – powiedział szef Komitetu Wykonawczego PiS.