Piękna postawa pracowników radzyńskiego DŚDS. Warto brać z nich przykład

Pracownicy Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy, nieustannie wychodzą z nowymi inicjatywami. Tym razem zorganizowali akcję „Zgrana Paka”. Ze względu na pracę zdalną, każdego dnia przygotowują materiały dydaktyczne, filmy instruktażowe, zadania i ćwiczenia. Umieszczają je na stronie internetowej oraz profilu portalu społecznościowego, rozsyłają je drogą e-mail oraz za pośrednictwem wszelkich komunikatorów.

Niestety nie wszyscy podopieczni mają możliwość korzystania z internetu, dlatego też, praca terapeutyczna prowadzona jest wyłącznie telefonicznie. Podopieczni DŚDS nie mają często dostępu do materiałów plastycznych, rehabilitacyjnych i dydaktycznych. To właśnie z tego względu powstała akcja „Zgrana Paka”. Pracownicy DŚDS przygotowali pakiety z materiałami dydaktycznymi, terapeutycznymi oraz plastycznymi i ruszyli w teren, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa wynikające z zagrożenia zakażeniem covid-19. Dzięki wsparciu Starostwa Powiatu Radzyńskiego i Urzędu Miasta Radzyń Podlaski nasze pakiety zostały wzbogacone o ciekawe gadżety. Akcja miała na celu pokazanie uczestnikom Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy, że mimo trudnej sytuacji i przebywania w domach nie są sami. Kadra terapeutyczna nieustannie o nich pamięta i dba o to, aby nabyte przez podopiecznych umiejętności były podtrzymywane i rozwijane. Dostarczone materiały ułatwią prowadzenie zajęć terapeutycznych oraz poradzenie sobie ze skutkami obecnej sytuacji i izolacji społecznej.

Nie wiadomo jak długo potrwa obecna sytuacja. Być może praca zdalna w Dziennym Środowiskowym Domu Samopomocy, będzie kontynuowana przez kolejny miesiąc. Pracownicy ośrodka nie chcą aby akcja „Zgrana Paka”, była jednorazowa. Potrzebują ludzi dobrej woli, którzy chcieliby wspomóc ich przedsięwzięcie, oraz podopiecznych, dodać i przekazać coś od siebie. Takie osoby proszone są o kontakt telefoniczny bądź e-mailowy.