Nie będzie tradycyjnej wigilii Caritasu. Potrzebujący nie zostaną jednak bez pomocy

Z uwagi na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa Caritas Diecezji Siedleckiej nie zorganizuje w tym roku Wigilii dla ubogich i samotnych. Osoby potrzebujące nie zostaną jednak bez pomocy. Będą miały zapewnione paczki świąteczne (w Siedlcach) i dania wigilijne na wynos (w Białej Podlaskiej).

– Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą inne niż te, które znamy z poprzednich lat. Na Wigilię przychodziło wówczas wiele osób ubogich i samotnych, pragnących spędzić czas razem z innymi, śpiewając kolędy, dzieląc się opłatkiem, przy świątecznych potrawach. Mając na uwadze ich bezpieczeństwo i dostosowując się do obostrzeń wprowadzonych w Polsce, w tym roku zrezygnowaliśmy z uroczystych spotkań wigilijnych – mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej. Zapowiada jednak, że udzielone zostanie wsparcie w innej formie.

Siedlce:

Paczki świąteczne dla osób, które są podopiecznymi jadłodajni Caritas Diecezji Siedleckiej, będą wydawane w Centrum Charytatywno – Duszpasterskim przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 w Siedlcach w dniach 21 – 23 grudnia 2020 r. w godzinach wydawania gorących posiłków tj. 11:30 – 13:00.

Biała Podlaska:

Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej, które prowadzi jadłodajnię przy ul. Warszawskiej 15 w Białej Podlaskiej, przygotowuje Wigilię podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, dostosowaną do obostrzeń wynikających z pandemii. Przygotowane dania wigilijne w naczyniach jednorazowych zostaną dostarczone dnia 24 grudnia 2020 r. w godzinach 9:30 – 13:30 do domów i mieszkań odbiorców. Dostarczeniem przygotowanych potraw zajmie się Centrum Integracji Społecznej, MOPS i Straż Miejska w Białej Podlaskiej.

Źródło: Caritas