Dariusz Stefaniuk odpowiada na manipulacje gazety

Manipulacje, nieprawdy i kłamstwa – tym mianem określił poseł Dariusz Stefaniuk dzisiejsze rewelacje jednego z bialskich tygodników, który sugerował, że poseł nie chce tzw. wschodniej obwodnicy Białej Podlaskiej. Dowodem na to miało być głosowanie za odrzuceniem poprawki posła Riada Haidara, który projekt obwodnicy chciał wpisać do budżetu państwa.

– Dzisiaj zdążyłem przeczytać jedną z gazet, która głosi nieprawdę. Ten artykuł to jest kpina. Nie udzielam odpowiedzi, na Wasze pytania, bo Państwo piszecie kłamstwa  – zwrócił się do redaktorki finansowanego m.in. z budżetu miasta i miejskich spółek tygodnika poseł PiS.

– Nie jest tajemnicą, że wszystkie poprawki w Sejmie były zblokowane. A więc wszystkie poprawki opozycji, które nie uzyskały akceptacji Komisji Finansów Publicznych były zblokowane w jeden blok, a te które uzyskały w drugi. Poprawki posła Haidara nie zostały zaaprobowane przez komisję. Ponadto gdybym zagłosował za poprawkami pana posła, zgodziłbym się na to, by z finansowania MON zdjąć kwotę 70 miliardów zł, a w budżecie MON jest 40 miliardów zł, co skutkowałoby likwidacją jednostki w Białej Podlaskiej, bo nie było by na to środków. Niestety na tym przykładzie widać, że sama opozycja nie jest w stanie przygotować wspólnie merytorycznych poprawek – dodał Stefaniuk.

Poseł odniósł się też do zarzutu, jakoby miałby być przeciwnikiem budowy obwodnicy.

– Kolejna rzecz, która jest kłamstwem powielanym przez przeciwników politycznych. Propozycja moja i pana senatora Grzegorza Biereckiego odnośnie obwodnicy wschodniej Białej Podlaskiej dotyczy finansowania tej obwodnicy po pierwsze: z budżetu MON (od wysokości lotniska do ul. Armii Krajowej) i z budżetu marszałka województwa od miejscowości Lisy do wysokości lotniska. Przypomnę, że utworzyliśmy Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, który daje samorządom 300 milionów zł na rozbudowę dróg lokalnych. Rozmawiałem o tym z marszałkiem Stawiarskim, bo nie da się ominąć w tej dyskusji marszałka województwa lubelskiego, który ustala przebieg dróg wojewódzkich. Marszałek zaakceptował takie rozwiązanie. Dzięki temu droga wojewódzka będzie prawdziwą obwodnicą, która wyprowadzi ruch z Białej Podlaskiej – zaznaczył poseł, dodając, że obwodnica powstanie i nie są do tego potrzebne specjalne zapisy w budżecie państwa.

W rozmowie z naszą redakcją poseł jeszcze raz podkreślił, że zawsze będzie zwolennikiem rozwiązań, które służą mieszkańcom Białej Podlaskiej i regionu i będzie dążył, by ruch z miasta był wyprowadzony, jak najszybciej.

– Moje zdanie na temat obwodnicy się nie zmieniło, a tego typu sugestie to zwyczajne kłamstwo. Mi zależy na tym żeby powstała droga, która odciąży komunikacyjnie miasto. Obwodnica wschodnia o kategorii drogi wojewódzkiej, będzie taką drogą – dodał Stefaniuk.