Opozycja szydzi, rząd robi swoje. Prawie 15 tys. rolniczych rodzin z dodatkową kasą na sprzęt

Do 23 grudnia wpłynęło ponad 14,5 tys. wniosków o dofinansowanie kupna komputera dla dziecka w rodzinie rolniczej – poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Rządowy projekt okazał się strzałem w dziesiątkę. O pieniądze można ubiegać się jeszcze do 30 grudnia.

CZYTAJ TAKŻEOgromne wsparcie dla rolnikow i ich rodzin. Pomoc dla wsi nigdy nie była tak duża jak obecnie

Skąd pomysł z dotacją na sprzęt? Wszystko wynika z tego, że przez koronawirusa trzeba było zamknąć szkoły a dzieci przeszły na „zdalne nauczanie”. To natomiast jest niemożliwe bez odpowiedniego sprzętu. Wiadomo, że na terenach wiejskich nie wszędzie jest z tym najlepiej. Dlatego rolnicze rodziny mogą ubiegać się o 1,5 tys. złotych wsparcia na zakup laptopa, komputera stacjonarnego czy oprogramowania.

Komu przysługuje dotacja? Rodzinie, w którejprzynajmniej jeden rodzic lub opiekun prowadzi gospodarstwo rolne z przypisanym numerem identyfikacyjnym dotyczącym producentów rolnych; jest co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, uczących się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021 a dochód na jedną osobę nie przekracza 1,2 tys. zł na miesiąc.

Co trzeba zrobić, by dostać pieniądze? Do wniosku należy dołączyć kopie decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na rok 2019 r.; kopie zeznań podatkowych za 2019 r. i kopię faktury potwierdzającej dokonanie zakupu sprzętu komputerowego.

Szczegóły na stronach internetowych ARiMR.

Źródło: ARiMR Autor: red.
Fot. Shutterstock