Szczepionki już w Polsce. Lekarze będą szczepieni w Białej Podlaskiej

Do kraju docierają pierwsze partie szczepionki przeciwko COVID-19. Jednym ze szpitali, gdzie ruszą szczepienia medyków jest placówka w Białej Podlaskiej.

Jak mówił szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk ampułki ze szczepionką trafią do jednej składnic Agencji Rezerw Materiałowych.

– Tam będą podzielone i przekazane firmom, z którymi mamy podpisane umowy na logistykę a następnie przewiezione do 72 szpitali węzłowych, które rozpoczną szczepienia 27 grudnia – dodał Dworczyk.

Szczepionki jadą do nas z Belgii, gdzie znajduje się fabryka jednego z producentów. Preparaty przewożone są busem w dwóch specjalnych kartonach z suchym lodem w ultra niskiej temperaturze około -75 stopni Celsjusza.

Jedną z placówek, gdzie będą szczepieni lekarze i inni pracownicy ochrony zdrowia jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej.

– Pracownicy, którzy zadeklarują gotowość do zaszczepienia się będą mieli automatycznie wystawione eSkierowanie przez system P1, które będzie podstawą do zaszczepienia się na COVID-19 w punkcie szczepień, który zostanie zorganizowany w WSzS – informuje bialski szpital.

W połowie stycznia mają ruszyć szczepienia seniorów a także nauczycieli.

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. KPRM