Litwiniuk: będziemy przyglądać się pracy prezydenta

W bialskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości odbyła się konferencja prasowa przewodniczącego klubu Zjednoczonej Prawicy Dariusza Litwiniuka, któremu towarzyszył poseł PiS Dariusz Stefaniuk. Na konferencji omówiono najważniejsze kwestie, jakie miały miejsce podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta.

Poseł Stefaniuk i przewodniczący Litwiniuk jeszcze raz poinformowali, że w Radzie nie ma żadnej koalicji między Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską, co udowodniły dzisiejsze głosowania.

–  W tej koalicji jest Pan Broniewicz, który został obroniony przez Koalicję Obywatelską – powiedział poseł PiS.

Stefaniuk dodał, że dużym sukcesem radnych i mieszkańców jest obrona Samorządowej Karty Praw Rodzin i odrzucenie uchwały zgłoszonej przez środowiska lewicowe.

Radości z utrzymania Karty nie krył również Dariusz Litwiniuk.

–  Ta karta nie wnosi nic sprzecznego, nic niepokojącego, nic co mogłoby pokazywać, że jest dokumentem który szkodzić interesom miasta i jego mieszkańców. Cieszymy się, że karta została utrzymana w mocy, że obowiązuje i daje gwarancje wszystkim rodzinom w Białej Podlaskiej, że będą mieć wpływ na wychowanie swoich dzieci – zauważył.

Radny odniósł się też do nieudanego odwołania przewodniczącego Broniewicza. Głosowanie to udowodniło, że wszelkie insynuacje mówiące o koalicji Zjednoczonej Prawicy i KO można włożyć między bajki.

– Dzisiaj mogliście usłyszeć, że takiej koalicji nie ma, że był to wymysł przewodniczącego Broniewicza. My zadeklarowaliśmy, że pracujemy dla mieszkańców Białej Podlaskiej. Będziemy zawsze głosować za rozwiązaniami dobrymi dla miasta i mieszkańców. Nie będziemy blokować budżetu w dobie pandemii, bo jesteśmy opozycją merytoryczną.

Budżet

Kolejnym tematem poruszonym podczas konferencji był miejski budżet

– Nie blokowaliśmy, nie blokujemy  i nie będziemy blokować tego budżetu. Wszystkie nasze poprawki zostały uwzględnione w tym budżecie. Natomiast będziemy przyglądać się pracy Pana Prezydenta, będziemy go kontrolować i oceniać. Naszą oceną będzie nasze stanowisko podczas kolejnych głosowań, na kolejnych sesjach – dodał Litwiniuk.

Radny dodał, że wszystkie sporne kwestie były wyjaśniane podczas prac komisji,