Broniewicz zostaje na stanowisku. Koalicja Obywatelska obroniła przewodniczącego

Nie udało się odwołać przewodniczącego rady miasta Bogusława Broniewicza. W dzisiejszym głosowaniu na sesji Rady Miasta 11 radnych głosowało za odwołaniem obecnego przewodniczącego, a 11  było przeciw. Broniewicz pozostaje na stanowisku dzięki głosom radnych Koalicji Obywatelskiej, mimo że w ostatnim czasie niezadowolenie z pracy przewodniczącego wyrażał m.in prezydent miasta Michał Litwiniuk. W kuluarach słyszymy, że zwyciężyła prywata i obrona stołków i synekur. Dobro miasta zeszło na drugi plan.

Co zarzucali Bogusławowi Broniewiczowi (przypomnijmy, że był on kiedyś liderem PO w Białej Podlaskiej) radni Zjednoczonej Prawicy? Lekceważenie radnych i woli wyborców, brak merytorycznej współpracy z największym klubem w Radzie Miasta oraz rozpowszechnianie kłamliwych informacji. Także opinia prezydenta była krytyczna

– Nie jest dla nikogo tajemnicą, że działania pana przewodniczącego z kilku ostatnich miesięcy radni postrzegają jako nieakceptowalne, tak co do stylu, jak i treści – przekazał portalowi podlaski.info Michał Litwiniuk. – Ich konfrontacyjna postawa przejawiająca się niemerytoryczną krytyką dla samej krytyki jest skierowana również wobec moich działań jako prezydenta – pisał w odpowiedzi na nasze pytania prezydent Białej Podlaskiej w ubiegłym tygodniu.

Do sprawy będziemy wracać.