Szczepienia ruszyły pełną parą. Kiedy uda się nam uwolnić od zarazy?

Wszyscy marzymy o powrocie do normalności. A dziś nie ma na to innego sposobu, jak tylko przez szczepienie znacznej części populacji. – Jesteśmy gotowi, do końca tego roku do Polski dotrze 300 tys. dawek szczepionki – mówią przedstawiciele rządu.

Szczepienia ruszyły wczoraj a pierwszą zaszczepioną Polką była szefowa pielęgniarek z warszawskiego szpitala MSWiA. To właśnie przedstawiciele zawodów medycznych są tzw. grupą 0, która jest szczepiona w pierwszej kolejności. Do programu zgłosiło się już ponad 300 tys. medyków. Startowa partia szczepionek (10 tys. dawek) została już rozdysponowana pomiędzy 72 szpitale węzłowe – jest wśród nich szpital w Białej Podlaskiej.

Zagrożenie koronawirusem nie maleje, program szczepień to podstawowy instrument powrotu do normalności. Powrotu, którego wszyscy bardzo potrzebujemy, którego potrzebuje polska gospodarka – podkreśla senator Grzegorz Bierecki.

Wraz ze startem programu szczepień rozpoczęła się rządowa akcja informacyjna dotycząca faktów na temat szczepionek. W drugiej połowie stycznia rozpocznie się z kolei szczepienie tzw. grupy 1, czyli seniorów, nauczycieli czy przedstawicieli służb mundurowych. Cel? Co najmniej 50 procent zaszczepionych obywateli w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

 

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. A.Guz/KPRM