W Międzyrzecu dołożą Ci do pieca!

Dobra wiadomość dla mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego. Tamtejszy samorząd wygospodarował 100 tys. złotych na wymianę pieców. Mieszkaniec, który będzie chciał się pozbyć „kopciucha” może liczyć nawet na 5 tys. złotych.

Przypomnijmy, że w 2020 roku z programu skorzystało 19 osób. Zamontowano 13 pieców na gaz ziemny, 5 na pellet i 1 na olej opałowy. W tym roku program będzie kontynuowany.

Dotacja celowa może być przyznana na trwałą wymianę źródła centralnego ogrzewania zasilanego paliwem stałym na bardziej ekologiczne: pellet, gaz, olej, prąd, sieć ciepłowniczą oraz pompę ciepła. Wnioskodawcami mogą być osoby, które nie otrzymały wsparcia w ramach programu rządowego „Czyste powietrze” – informują międzyrzeccy urzędnicy.

Na nieruchomości gdzie ma dojść do wymiany pieca nie może być prowadzona działalność gospodarcza.

Wysokości dotacji celowej to 50 proc. rzeczywistych kosztów kwalifikowalnych netto, które obejmują demontaż starego pieca i zakup oraz montaż nowego, ale nie więcej niż 5 tys. zł. – informuje międzyrzecki magistrat.

Wnioski będzie można składać w marcu. Więcej informacji w Wydziale Strategii i Rozwoju urzędu, tel. 83 372 62 32.

CZYTAJ TAKŻENiesamowite przeżycie dzieciaków z Żabców pod Międzyrzecem Podlaskim. W Dzień Dziecka odwiedziła ich para prezydencka

 

Źródło: miedzyrzec.pl Autor: red.
Fot. miedzyrzec.pl