Postkomuniści lepsi od zwykłych obywateli? Leszek Miller już dostał szczepionkę

Były premier, a obecnie europoseł SLD Leszek Miller poinformował, że zaszczepił się przeciw COVID-19. Informacja wywołała burzę na Twitterze z pytaniami, czemu polityk zaszczepił się już teraz, skoro nie jest pracownikiem ochrony zdrowia, a osoby z tej grupy otrzymują szczepionkę w pierwszej kolejności.

Były premier Leszek Miller zamieścił na Twitterze zdjęcie karty informacyjnej z potwierdzeniem, że 30 grudnia otrzymał pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19, a drugą otrzyma 20 stycznia. „To najlepszy sposób, aby rozstrzygnąć wątpliwość: +szczepić się czy nie szczepić+” – napisał Miller.

https://twitter.com/LeszekMiller/status/1344570784338112514

Na Twitterze zawrzało. Czemu polityk zaszczepił się już teraz, kiedy w Polsce od niedzieli mogą to robić tylko pracownicy ochrony zdrowia, a Miller do tej grupy nie należy – pytali użytkownicy portalu. „W jaki sposób udało się Panu zaszczepić w etapie O dla personelu medycznego” – pytają także w komentarzach pod zdjęciem z informacją o szczepieniu. Z samym Millerem próbowała skontaktować się Polska Agencja Prasowa, ale bezskutecznie.

Przypomnijmy, że szczepienia w Polsce rozpoczęły się 27 grudnia.

W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.