Drogowy pirat rozjechał kobietę na przejściu. Kara musi być surowa!

Zimno, ciemno, ślisko ale kto by się tam przejmował pieszymi… 24-latka z Radzynia Podlaskiego trafiła do szpitala, po tym, jak na przejściu wjechał w nią kierowany przez 19-letniego chłopaka Opel. Bezmyślny kierowca na razie stracił prawo jazdy. Nie mamy jednak wątpliwości, że sąd powinien wymierzyć mu surową karę.

Była godzina 18.30. 24-letnia mieszkanka Radzynia Podlaskiego przechodziła przejściem dla pieszych przez drogę krajową nr 63. Nagle uderzył w nią Opel, kierowany przez 19-letniego mieszkańca Gminy Borki. Rozległo się głuche uderzenie, kobieta upadła na jezdnię. Na szczęście żyje – zajmują się nią lekarze z miejscowego szpitala. 19-latek – choć nieostrożny, nieodpowiedzialny i po prostu głupi – był przynajmniej trzeźwy. Odebrano mu prawo jazdy, sprawa trafi do sądu. Wszystkie okoliczności wypadku wyjaśnia radzyńska policja.

– Wcześnie zapadający zmrok, opady deszczu lub śniegu, a co za tym idzie śliska nawierzchnia to powód dla którego powinniśmy szczególnie uważać na drodze – mówi aspirant Piotr Mucha z policji w Radzyniu Podlaskim. – Pamiętajmy, że jednym z podstawowych warunków bezpieczeństwa jest widoczność, dlatego prosimy pieszych o noszenie odblasków – dodaje.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl Autor: red.
Fot. lubelska.policja.gov.pl