NASZ NEWS! Galeria Karuzela coraz bliżej? „Wiosną ruszą prace budowlane, koncepcja się trochę zmieniła”

Co dalej z budową galerii Karuzela? To pytanie od kilku miesięcy nurtuje wielu mieszkańców Białej Podlaskiej. Czy inwestycja zostanie zrealizowana?

W ostatnich dniach w mediach pojawiły się informacje, jakoby dalsza budowa galerii stanęła pod znakiem zapytania. Portale w alarmistycznym tonie sugerowały, że inwestycja jest zagrożona, a centrum handlowe może nigdy nie doczekać się realizacji. Udało nam się zdementować te informacje. Ustaliliśmy, że galeria powstanie, choć w nieco innym kształcie niż było to przewidziane na początku.

– Nie zarzucimy tej inwestycji, bo po pierwsze kupiliśmy już nieruchomość, a po drugie została zrobiona już część stanu surowego. Inwestycja stanęła ze względów administracyjnych, mieliśmy sprawę w sądzie, ale ją wygraliśmy i możemy kontynuować budowę – mówi w rozmowie z podlaski.info Marceli Maćkiewicz reprezentujący inwestora.

Zapytaliśmy też, jak będzie wyglądała sama inwestycja i czy ze względu na pandemię coś zmieniło się w samym planie budowy.

– Czasy się zmieniły i trochę zmieniamy koncepcję budynku. Jesteśmy teraz na etapie nowej koncepcji, nowego układu najemców, bo na rynku trochę się zmieniło. Wielkość projektu zostanie ta sama, ale nastąpią pewne zmiany kompozycyjne i  musimy to dostosować. Będziemy robili nowy przetarg, a na wiosnę rozpoczynamy budowę – podkreśla Maćkiewicz i dodaje, że galeria ma zostać otwarta w 2022 roku.

Jeżeli firma zrealizuje inwestycję, w nowej galerii może znaleźć pracę nawet kilkaset osób. To może być kolejny impuls w rozwoju naszego miasta.