Nowe drogi w Radzyniu. Sprawdź, co wybudują

Burmistrz Jerzy Rębek poinformował o ważnych inwestycjach drogowych. Część z nich – we współpracy ze starostą Szczepanem Niebrzegowskim. Wszystkie – z planowaną dotacją od rządu.

Ul. Polna, Powstania Styczniowego i Zabielska to drogi, za które miasto chce zabrać się w najbliższym czasie. Podpisano już umowę na wykonanie projektu budowy ul. Polnej.

Mamy nadzieję, że zostanie on stworzony do kwietnia 2021 roku i wówczas będziemy mogli ubiegać się o dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych – podkreśla burmistrz Jerzy Rębek.

Miasto przygotowuje również projekt techniczny budowy ul. Powstania Styczniowego.

Będziemy ubiegali o pozyskanie dotacji z rządowego programu wsparcia w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Oczekujemy, że może ona stanowić nawet 60% kosztów zadania – informuje włodarz Radzynia. – To inwestycje ważne z punktu widzenia strategii rozwoju miasta. Drogi mogą stanowić obwodnicę łączącą drogę krajową 63 (ul. Wisznicka) oraz drogę wojewódzką 814 w kierunku Parczewa – dodaje.

Wspólnie ze starostą radzyńskim miasto będzie też budowało drogę do Zabiela. Starosta Szczepan Niebrzegowski wystąpił o dotację na budowę ciągu drogowego ulica Zabielska-Zabiele, do Paszk Dużych i Małych.

Na terenie miasta jest 400 m drogi, która jest w fatalnym stanie. Dzięki tej współpracy z Panem Starostą i dzięki dotacji będziemy mogli ten odcinek drogi wykonać. Jest to bardzo potrzebna inwestycja – dodał Jerzy Rębek.

 

Źródło: radzyn-podl.pl Autor: red.
Fot. radzyn-podl.pl