Chce dać 500 złotych za szczepienie! Ponad 160 tys. osób już po zastrzyku

Wójt gminy Lubartów Krzysztof Kopyść zapowiada, że da 500 złotych każdemu podwładnemu, który zaszczepi się na COVID-19. – Chcę nagradzać pracowników. Zaszczepieni będą bezpieczni i nie będą stwarzać zagrożenia dla petentów – przekonuje.

Zapowiedź wójta Krzysztofa Kopyścia wywołała spore poruszenie w mediach. Włodarz gm. Lubartów stwierdził, że chce nagradzać podwładnych (pracowników gminy i podległych jednostek organizacyjnych).

Myślę, że będzie to 500+, ale ile ten plus wyniesie, to dopiero policzymy – mówi wójt Kopyść w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim”. – Z tak zwanej grupy „zero” zgłosiła się tylko jedna osoba. To jest zdecydowanie za mało byśmy powrócili do normalności – dodaje.

Z naszych informacji wynika, że samorządowcy na Południowym Podlasiu na razie nie rozważają takich zachęt, choć – jak przyznaje wielu z nich – chętnych na szczepienia wśród pracowników na razie nie ma bardzo wielu.

CZYTAJ TAKŻELitwiniuk i Kot murem za celebrytami wpychającymi się na szczepienia bez kolejki? „Platforma to już chyba oficjalnie partia Rasy Panów”

Tymczasem w kraju akcja szczepienia grupy „zero”, czyli lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników ochrony zdrowia.

W 616. punktach na terenie całego kraju wykonaliśmy już ponad 153 tys. szczepień. 15 stycznia uruchomimy serwis specjalny z bieżącymi raportami i interaktywną mapą – zapowiedział na Twitterze szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Autor: red.
Fot. fratria