Kolejny „Pączek” z fortuną na koncie? Chcemy, żeby kumpel Litwiniuka ujawnił swe zarobki

Ernest Jaroszek był jednym z głównych pomagierów Michała Litwiniuka podczas kampanii wyborczej 2018 roku. Nie tylko roznosił po Białej Podlaskiej pączki, ale też zajmował się propagandą w internecie. Już po wyborach został przyłapany na prowadzeniu internetowego konta posła Koalicji Obywatelskiej Riada Haidara. A że jest człowiekiem wielu talentów, pełni też od dwóch lat funkcję członka zarządu bialskiej spółki WOD-KAN. W 2019 roku zarabiał 15 200 złotych miesięcznie. Ile skasował w WOD-KANIE w 2020 roku? Wciąż czekamy, aż spółka przekaże nam tę informację.

Przypomnijmy, że w 2019 opinia publiczna musiała czekać całe 10 tygodni, aby WOD-KAN poinformował o wynagrodzeniu, jakie otrzymuje Ernest Jaroszek. Stało się to wówczas sporym problemem dla Michała Litwiniuka, deklarującego w swej kampanii „pełną przejrzystość” i „urzędniczą skromność”.

CZYTAJ TAKŻEMy zapłacimy więcej, oni zarobią fortunę!

Od tego czasu minęły już prawie dwa lata. Postanowiliśmy sprawdzić, ile obecnie zarabia kolega prezydenta. Zadaliśmy WOD-KAN następujące pytania:

– Czy Pan Ernest Jaroszek nadal jest członkiem zarządu WOD-KAN? Ile wyniosły zarobki Pana Jaroszka w minionym roku (proszę o podanie kwoty brutto)> Czy Pan Ernest Jaroszek otrzymał w minionym roku premie, dodatki lub inne składniki wynagrodzenie nie będące wynagrodzeniem zasadniczym? Jeśli tak – w jakiej kwocie i na jakiej podstawie? Jaki sprzęt służbowy użytkuje Ernest Jaroszek?

– Jakie są najważniejsze sukcesy Pana Jaroszka jako członka zarządu WOD-KAN?

– Czy Prezes WOD-KAN wydał zgodę, by Pan Jaroszek obsługiwał konta na portalach społecznościowych należące do polityków (np. Riada Haidara)? Czy takie zajęcie przystoi menadżerowi komunalnego przedsiębiorstwa?

Nie spodziewamy się szybkiej odpowiedzi, bo nie raz przekonaliśmy się, że „transparentność” bialskich liberalno-lewicowych elit nie dotyczy naszej redakcji. Jak zwykle jednak – będziemy pytać do skutku.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Oto władza PO w pigułce. Wiceprezes miejskiej spółki zajmuje się obsługą kont prezydenta i posła

 

 

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. FB