Oto ich podejście do rządzenia miastem! Mądrości towarzysza posła Riada Haidara: „Są rury i pękają”

– Jak jest rura, to czasami pęka, no po prostu. Są rury i pękają – tak poseł Inicjatywy Polskiej Dariusz Joński skomentował kolejne awarie ciepłownicze w Warszawie. Przypomnijmy, że oficjalną współpracę z IP rozpoczął niedawno poseł Riad Haidar. Byle jego liczni poplecznicy mający dziś wpływ na Białą Podlaską nie przejęli „filozofii zarządzania” miastem, jaką zaprezentował nam Joński…

Kuriozalna wypowiedź, porównywalna z „taki mamy klimat” eks-wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej lub mądrościami byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, który w trakcie powodzi zapewniał, że „woda spływa do Bałtyku” padła w TVP Info.

Pytany o następujące jedna po drugiej awarie ciepłownicze w Warszawie Dariusz Joński wypalił:

– Jak jest rura, to czasami pęka, no po prostu. Są rury i pękają. Myślę, że w całej Polsce i Europie coś takiego ma miejsce, no Boże.

– Chodzi o to, żeby takie rzeczy szybko faktycznie naprawiać, bo to jest chyba ważniejsze – dodał poseł.

Słowa Jońskiego skomentował na Twitterze europoseł Patryk Jaki.

— Poznałbym jednak inną dużą europejską stolicę, w której co chwile pęka kluczowa infrastruktura i nieruchomości okradali na miliardową skale. Kasa jest na palety i kozy, a w dużej części miasta dalej nie ma podstawowej kanalizacji. Europejskość, nowoczesność etc – napisał polityk Solidarnej Polski.

My trzymamy kciuki, by taka „filozofia zarządzania” miastem nigdy nie przyjęła się w Białej Podlaskiej. Choć widząc fascynację Michała Litwiniuka Rafałem Trzaskowskim i fakt, że na miasto coraz większy wpływ mają ludzie uważani za stronników Riada Haidara może być z tym różnie…

Źródło: TVP Info/Twitter Autor: red.
Fot. tvp.info/wPolityce.pl